Meie pere lemmik-lauamängud.

Paljud on seisnud nõutult poes, vaadanud riiuleid, millel on suur hulk erinevaid lauamänge. Mida võtta, mida jätta? Valik ei ole sugugi lihtne ja enamasti selgub mängu huvitavus ning sobivus alles koju jõudes, seda lastega testides ja mängides.

Meil on aastate jooksul  koju kogunenud arvestatav hulk lauamänge. Üks kord on olnud kõiki mänge tore mängida, mõned neist on saanud lemmikuteks, mille ümber ikka ja jälle mõnusalt aega veeta.  Mõni mäng on jäänud aga kapinurka seisma ja rohkem huvi ei pakugi. Siinkohal toon ülevaate kaheksast meie pere lemmikust.

Mitmeil neist on müügil  erinevad variandid ja täiendatud versioonid.  Mängukarbil märgitud soovitav vanus on tihti tinglik, lapsed on erinevad ja kui ongi algul keeruline, siis saab  mängu lihtsustada , mängida koos vanema paarilisega .

1. Pictureka

Lõbus tähelepanu- ja otsimismäng. Piltidelt tuleb aja peale üles leida etteantud arv (selgub täringut veeretades) kummalisi elukaid või asju. Ülesanne võib olla näiteks selline: leia 4 külma asja või leia 2 asja, millel on taga elektrijuhe. Kuna pildid on tõesti veidrad, siis mäng arendab ka hästi fantaasiat ning väga vabalt võib tekkida mängijate vahel vaidlusi teemal, kas too seal on mees , koletis või mingi muu monstrum?  Lõbus on igaljuhul !

 

2. Guess who ?

Mäng kahele mängijale. Vaheldumisi küsimusi esitades tuleb välja selgitada, kes paariline on:“ Kas sa kannad prille? Kas sul on müts peas?“ Välistades valed vastused saad teada, kes on sinu paariline. Kummal mängijal õnnestub see rutem ?

 

3. Eesti  mälumäng juunior

Kindlasti paljude perede lemmik. Mänguks on vaja vähemalt 2 mängijat, eriti tore on mängida seda võistkonniti.  Mängu jooksul tuleb vastata paljudele erinevatele küsimustele järgmistest teemadest: sport, muusika, loodus ja loomad, geograafia, kultuur ning varia. Näiteks : Kes nendest on lind, kas a) puuronija? b) puukoristaja või c) puuvalvur?  Mis värvi on päevalille õied? Mäng on hariv ja iga kord saame Eesti kohta midagi uut teada. Kogenumad mängijad jätkavad  kindlasti suurtele mõeldud Eesti mälumänguga.

 

4. Salasilm

Meie pere üks suur lemmik. Mäng on vaheldusrikas ja sisaldab endas nii memory elemente, hookus-pookust topsitrikkide näol, kuid põhirõhk on mälu ja tähelepanu testimisel. 30 sekundi jooksul tuleb jätta pildikaardilt meelde kõik detailid. Kui aeg möödas, tuleb kaart loovutada ja vastata  küsimustele (küsimuse numbri veeretad täringuga). Kas sul on meeles, mis värvi pael oli punasel kingikarbil või mitu  lindu lendas taevas? Mängu mängitakse kahekesi või kahe võistkonnaga. Võistkonnaga mäng on eriti tore ning nii uskumatu kui see ka ei ole, siis tihti on laste mälu ja keskendumisvõime tunduvalt parem kui suurtel. Poole minuti jooksul silmitsetud pildilt suudavad nemad meelde jätta väga palju infot.

 

5. Halli Galli

Lihtne ja kiire mäng kahekesi mängimiseks. Arendab reaktsiooni. Kui näed kaartidel 5 ühesugust puuvilja, tuleb vajutada kella. Kes on kiirem ja kogub rohkem kaarte?

 

 

6. Make n` Break

Aja peale tuleb klotsidest laduda etteantud kujundid. Mäng sobib ka pere pisematele.

 

 

7. Labyrinth

Loogilist mõtlemist arendav mäng. Kuidas pääseda mööda teed otsitava varanduseni? Selleks saad ise kaarditükkide abil tee suunda muuta ja luua. Võid sattuda lõksu või hoopis teisel mängijal tee blokeerida. Nuputamist nii suurtel kui väiksematel.

 

8. Imago

Eelkõige pere vanematele lastele või suurtele inimestele mõeldud meelelahutuslik seltskonnamäng. Kui hästi sa oma kaaslasi tunned?  Kujutle, et Mari oleks multikategelane, siis kes neist : Bart Simpson, Miki-Hiir, Muumitroll, Kunskmoor, Potsataja? Kujutle, et Jüri oleks kollektsionäär, siis mida ta koguks: lusikaid, elus putukaid, tühje õllepurke, lennufirma boonuspunkte, kihlasõrmuseid või pangakaarte? Lõbus ja kaasahaarav!  Ehk saad mängides enda kohta mõne põneva faktigi teada või vähemalt seda, kuidas sõbrad sind näevad 🙂

 

Head mängulusti! Ja kui teate veel mõnd vahvat mängu, siis pange kommentaaridesse soovitus 🙂

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga