Õpetus: kuidas teha personaalse sõnumiga kaarti

Et väikesel neiul saabub varsti tähtis sünnipäev, murdsin pead, kuidas virtuaalsel teel saata laiali armsad ja personaalsed sünnipäevakutsed. Sellise personaalse tekstiga kaardiks on vaja fotoaparaati ja arvutit ning natuke aega.

Fotosessioon
Laste puhul on hea valida välja riided, mis neile endile väga meeldivad. Kata viimaste päevade uus ja suur lemmik on printsessikroon, millest ta kaua unistas ja rääkis. Ülejäänud riided sobitasin krooni ja printsessiteemaga üldiselt.
Siin annab ära kasutada kostüüme, kübaraid ja igasuguseid põnevaid detaile. Kui on aega ja viitsimist, võib teha pildistamisest pikema ettevõtmise. Teha võib tagasihoidliku “grimmi” ning kasutada mitmeid kostüüme.
Vali hea taust ja ole kindel, et sul on piisavalt valgust. Minul endal jäid mõlemad sel korral veidi kehvaks.

Otsi välja paber. See võib olla valge või värviline. Või annad kätte mõne ühevärvilise eseme, mida laps võiks käes hoida. Näiteks suur valge taldrik, tahvel vms.

Pildist kaart
Samm 1: Vabavarana internetist tasuta allalaetav programm Picasa on lihtne viis teha fotodele kergeid parandusi või efekte. Kui oled valinud välja pildi, millega edasi töötad, saad esialgu paranda foto värve-heledust või lisada efekte.

Personaalne kaart

Samm 2: Vali vasakpoolsest menüüst “Text”. Sul on võimalik valida kõikvõimalike erinevate kirjatüüpide, värvuste ja suuruste vahel.

EMUFyw4KAW1tOG21QGnuHNFUTXfhxOJESP63_8IpjMU

Samm 3: Nagu ülalolevalt sünnipäevakutselt näha, on võimalik teksti ka “viltuseks” muuta. Jälgi, et tekst jääks paberi või tausteseme servaga paralleelselt.

P956C18ry5moQOWVW0xhp2gYf5rGMNRfIcK8YNwN9SI

Samm 4: Saad lisada raami või  mõne efekti. Näidisest on näha, et kui enne lisad pildile efekti ja alles seejärel teksti, võib kontrast kirja ja pildi vahel liiga suur olla, kuid see oleneb ka kasutatavast kirjatüübist. Kui oma tööga rahul oled, kinnita käsklused ja kindlasti salvesta pilt.

HJ0XNIgsNLmvABO04j1BbHETrY2dq2ZtTKjYIh5WbDE

Valmis kaarti võid kasutada vaid veebis saatmiseks, kuid võid ka selle välja printida või ilmutada lasta, et see asjaosalistele tigupostiga teele saata.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga