13 äppi, mida julgen soovitada igale töötavale lapsevanemale

Elu on kiire – töö, kodu, trennid, üritused ja palju muud. See aeg tundub olevat jäädavalt möödas, kus suutsin kõike meeles pidada ja hallata. Aga minu ja kõigi teiste lapsevanemate suureks rõõmuks võib tõdeda, et aastal 2013 on paljudel meist taskus üks väike abimees, kelle abil saame muuta oma elu tunduvalt lihtsamaks ja organiseeritumaks. Ja tekkiski mõte jagada kõigi blogi lugejatega oma lemmikrakendusi.

Alguses arvasin, et loo pealkirjaks saab “5 (või 7) äppi…”, aga kui ma kõik rakendused kirja panin, mida ma sagedalt tarvitan, siis tulemus üllatas mind ennastki 🙂 Kindlasti ei ütle ma, et peaksite nüüd ja kohe kõik need 13 äppi alla laadima, sest see oleks ebamõistlik. Üks uus rakendus nädalas on optimaalne – vastasel juhul ei kasuta lihtsalt rakenduse funktsionaalsust ära ja see jääb mõttetult telefoni mälu risustama. Samuti on iga inimene erinev ja vaevalt teil kõigil nüüd täpselt samad mured on igapäevaselt, kui minul. Kuid usun, et mõne hea mõtte saab siit nimekirjast igaüks …

Bussiness calendar FREE 1. Business Calendar Free – mugavam kui Androidi tavakalender. Saab lisada töölauale widgetina ülevaatliku kalendri, kust ka uute ürituste lisamine on märgatavalt lihtsam. Kui te olete proovinud kalendrit digitaalsele kujule viia, aga millegipärast ei tundunud see telefoni kalender olevat piisavalt käepärane, siis soovitan samuti seda äppi proovida.

 

Evernote

2. Evernote – ideaalne märkmik kuhu koguda kõike. Kasutan seda laste sünnipäevakutsete ja teiste paberkandjal märkmete salvestamiseks, kogun retsepte, teen poenimekirju ja pean päevikut. Kuna taas on tegu pilves olevate andmetega, siis on mul mõnus näiteks tööl või kodus poenimekiri valmis teha arvutis ning siis poes nutitelefonis lihtsalt ära märkida, mis on korvis ja mida veel vaja. Kusjuures kuna see rakendus on vägagi funktsionaalne, siis kulus ka endal kuu enne kui asja korralikult kasutusse võtsin.

Remember the milk

3. Remember the Milk – otsisin sobivat ToDo listide haldamise rakendust päris pikalt ja testisin paljusid. Kuna minu jaoks oli oluline, et mugavalt saaks ühte kohta panna personaalsed ja töised toimetamised ja oleks võimalik prioriteete määrata ja tähtaegu, siis lõpuks jäingi selle armsa lehmapildikesega äppi juurde pidama ja olen rahul.  Isegi nii rahul, et ostsin PRO versiooni, et arvuti ja telefon ennast pidevalt sünkroniseeriks (tasuta äppi puhul teeb ta seda kord päevas).

 

waze

4. Waze – väga vajalik rakendus neile, kellel on vaja tipptundidel linna või tagasi sõita. Näitab ummikuid, politseid, tänavaauke (no Tallinnas on inimesed loobunud juba tänavaaukude kaardistamisest, aga kujutan ette, et mõnes teises riigis võib ka see funktsioon kasulik olla). Üldjuhul suudan suurematest ummikutest mööda juhtida ja toimib ka GPS-ns (nurgataguste kohtade leidmisega on olnud mõningaid probleeme.)

 

Endomondo5. Endomondo – paratamatult tähendab lapsevanemaks olemine ka seda, et ainukesed saalitrennid, kus viibida jõuad on su laste omad. Aga pool tunnikest selleks, et jooksma või rattaga sõitma minna ju ikka tegelikult leiab ja siinkohal ongi Endomondo abiks – ta mõõdab su tulemusi ja saad jälgida oma arengut. Samuti näiteks kui liigud tundmatutel teedel, siis hea pärast vaadata, et kus ja kui pikalt sa täpselt ikka sportisid. PRO versioon pidavat ka käskima, keelama ja motiveerima, aga endal on siiani piisanud tasuta rakendusest.

Dropbox6. Dropbox – tänapäeval kipub enamikel meist olema mitu erinevat arvutit, telefoni või tahvelarvutit ning tihti avastame, et just see dokument või muusikapala, mida hetkel vajame asub just vales masinas. Dropbox on lahendanud selle probleemi vägagi stiilselt – nimelt saad jagada oma DB kaustu kõigi seadmete vahel mugavalt ja kiirelt. Lisaks saab kaustu ka sõprade ja kolleegidega ning jääb ära see tüütu failide saatmine e-postiga. Lisaks on olemas ka vägagi mugav albumi vaade, mis võimaldab näiteks pilte jagada pere või rühmakaaslaste vanematega mugavalt ja privaatselt.

Wikipedia7. Wikipedia – Nüüd kus lapsed hakkavad kuueseks saama olen avastanud, et üks laps jõuab rohkem küsida kui terve suguselts vastata. Siinkohal ongi hea hoida käepärast hoida Wikipedia rakendust kuna siis vähemalt mingi aeg suudan hoida kuvandit, et ema teab vähemalt enamust maailma asju. Kusjuures üks päev, kui vastasin mingile lapse küsimusele, et ei tea, siis poja asjalikult ütles, et aga vaata siis arvutist järele 🙂 Lisaks on Wikipedia tänuväärne lugemismaterjal, kui vahetevahel kuskil oodata tuleb ja Eesti meedia juba esmapilgul kerget masendushoogu tekitab.

Flipboard8. Flipboard – üks minu viimase aja leidudest. Lihtne rakendus, mis asendab nii Twitterit, Facebooki kui Google readerit. Põhimõtteliselt on toodud kõik uudised ühte kohta ning mingi algoritmi alusel püüab rakendus ka koostada just sulle sobiva komplekti uudistest ja postitustest. Väga ilusa disainiga rakendus, mis peaks rahuldama täiesti keskmise kasutaja uudisenälja. Veidi häirib see, et hetkel RSS-i saab ainult läbi Google Readeri lugeda (ja see teadupärast suletakse lähikuudel), kuid usun, et keskmise tavakasutaja jaoks RSS on küllaltki eksootilise kõlaga lühend, mida igapäevaselt väga ei vajata.

BeyondPod9. BeyondPod Podcast Manager – rakendus neile, kellele meeldib enne uinumist mõnd päevakajalist saadet kuulata. Kuna kahjuks päeval pole raadio kuulamiseks aega ja põhimõtteliselt ei taha voodi kõrvale arvutit kaasa võtta, siis see rakendus annab võimaluse lemmiksaated ühte kohta suunata ja siis õhtul saad kiire ülevaate, mida uut on kõlanud ja soovi korral just selle raadiosaate mängima panna. Kui teid see podcasti teema rohkem huvitab, siis soovitan näiteks KUKU raadio lehelt lugeda, et mis imeloom see podcast on.

Kutsu Takso10. Kutsu Takso – lihtne kodumaine äpp, kus koos kõik vajalikud taksonumbrid ja ka kilomeetrihinnad. Igapäevaselt ei kasuta, aga kui vaja läheb, siis on hea meel, et olemas on 😉

 

MoPa11. MoPa – Mobiilse parkimise äpp, mille abil on lihtne vajalikud sõnumid ära saata ning lisaks ülevaade kui kaua sa juba kuskil parkinud oled. Igati vajalik asi juhul, kui liiklete piirkonnas, kus parkimine on tasuline.

 

Eesti yhistransport12. Eesti ühistransport – peatus.ee andmetele üles ehitatud rakendus, mis annab kiire ülevaate graafikutest ning näiteks kui ootate mõne bussi saabumist, siis saate reaalajas jälgida, et kus teie transpordivahend hetkel on.

 

Relax and sleep13. Relax and Sleep – veidi teistmoodi äpp neile, kellel uinumisega probleeme. Saad tekitada just endale sobiva taustaheli (looduse hääled, munkade koor, akvaariumi mulisemine ja palju muud). Kusjuures see taustamuusika on täiesti abiks ka olukorras, kus püüad teha tööd veidi lärmakamas keskkonnas. Rahulik linnulaul koos merekohinaga aitab palju paremini mõtteid koondada kui linnamüra või laste kilked.

 

Kuna mulle meeldib pidevalt uusi ja huvitavaid rakendusi proovida, siis olen väga tänulik kõigile, kes mõne hea vihje või soovituse siia kommentaaridesse jätavad – mis on teie jaoks see kõige-kõige vajalikum ja lemmikum rakendus ilma milleta teie elu oleks igavam või keerulisem?

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga