Kas Eesti lapsehoidjad elavad seal, kus Eesti lapsed?

Võib eeldada, et suuremates linnades on lapsehoidjate ja koduõpetajate järele enim nõudlust, ning ka enim pakkumist. Otsustasime kontrollida, kuidas olukord Look4Care lehel tehtud päringute ning seal reklaamitud profiilide põhjal paistab.  Kas lapsehoidja otsib tööd seal, kus teda otsitakse?  Kas koduõpetaja pakub eratunde seal, kus gümnaasiumiõpilane valmistub eksamiks ja vajab järeleaitamist?  Joonistasime Eesti kaardile lapsevanemate ning perede poolt tehtud päringud, ja päringutele vastavad profiilid.

lastehoid

Esimesel kaardil märkisime punasega alad, kus otsitakse lapsehoidjaid.  Mida tumedam toon, seda rohkem otsinguid on seal tehtud.  Lapsehoidjate profiilid on märgitud kollaste täppidega.  Kaardilt on näha, et enamus otsinguid koondub linnadesse, samuti enamus profiile.  Siiski on kohti, kus otsitakse, aga ei pakuta – Kuressaare, Sillamäe.  Väiksemates maakohtades koduõpetajaid praktiliselt ei otsita.

koduõpe

Teisel kaardil oleme märkinud sinisega alad, kus otsitakse koduõpetajaid, ning kollasega õpetajate profiilid.  Koduõppe otsinguid on meil vähem ja lühemalt perioodilt, selle tõttu paistab kaart veidi hõredam.  Siiski on selgelt näha, et enamus koduõpetajaid elavad Tallinnas või Tartus, samas kui koduõpetajaid otsitakse palju ka väiksemates kohtades, k.a. aladel, kus lapsehoidjaid ei vajata.  Sillamäe, Narva, Loksa, Kärdla, Kuressaare, Karksi-Nuia, Valga, Elva ja Põlva koduõpetajad, kus te olete?

Lõpetuseks – väike statistika Look4Care lehe kaudu tööd otsivate lapsehoidjate, koduõpetajate ning koduabiliste profiilide vanusepüramiidist:

vanused

 

 

 

 

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga