Linnalaps ja suvine sünnipäev kui sobimatu sõnapaar

Suvine sünnipäevapiduJuba üsna mitmendat aastat järjest leian end taaskord samasugusest situatsioonist, millest väljapääsemine tundub ilmvõimatu. Mu lapsel on sünnipäev kesksuvel, ja et oma hoov muruga meil kahjuks puudub, rõhub mind küsimus, kus pidada pidu. Olen absoluutselt veendunud, et ma pole kaugeltki ainus.

Igal kevadel ärkan ma suure energia ja emotsiooniga, et taas on aeg hakata planeerima võsukese sünnipäevapidu. Vaikselt panen paika kuupäeva ja hakkan otsima peopaika. Igal kevadel kinnitan endale, et olen eelmistest aastatest palju targem ning päris kindlasti kavatsen sel korral ära kasutada oma lapse sünnipäeva võrratut ajastust. Ometi on senised sünnipäevad peetud kõik siseruumides mõnes mängukeskuses. Miks? Sest Tallinnas (ja ehk ka teistes linnades?) napib, et mitte öelda puuduvad, igasugused võimalused õuepidude korraldamiseks.

Olen päevi internetiavarustes entusiastlikult otsingumootoreid ja foorumeid lehitsenud, otsinud üht- ja teistmoodi, et leida mingigi võimalus, kus pidada sünnipäeva. Pole olemas. Lihtsalt ei ole. Skypark, Jungle Jacks, Juku mängumaa, Hippo peopesa, Trallituba ja veel lugematul arvul ruume, mis kutsuvad lapsi pidusid pidama. Kõik on järele proovitud ja üks vahvam kui teine. Aga kui meil on nõnda vedanud, et laps on siia ilma sündinud selle lühikese suve jooksul, mis Eestimaal meile pakkuda on, siis kas ei ole patt minna peo ajaks tuppa ronima? Kas ei oleks palju vahvam teha seda päris päikese all ja päris puu otsas? Lasta liugu päris rohelisele murule ja lubada päris tuulel oma juukseid silitada? Mul on nii kahju, kui mõtlen oma lapsele aastate pärast, kel ei ole meenutada ühtegi sünnipäeva, mis oleks möödunud sõpradega sinise taeva all, kuigi tal oleks pidanud olema see võimalus. Ikka ja jälle on ta pidanud tegema seda seinte vahel. Olgugi, et praegu, kuuesena, ei oska ta ehk seda kurva sündmusena võtta, sest batuudid ja ronilad on toredad ju ka toas olles, kuid ometi ei taha minu meel sellega leppida ja ikka alustan ma kevadel juba tuntud otsingutega. Tulutult.

Ma tean, et Tallinnast umbes 30 kilomeetri kaugusel asub üks ääretult vahva Kuristu miniloomaaed. Ma tean, et umbes 35 kilomeetri kaugusel Tallinnast on üks tore Polli loomaaed. Nad oleksid suurepärased kohad suvepidude pidamiseks, kui oleksid vähemalt poole lähemal linnale. Paljudel sõpradel ei ole võimalust nii kaugele sünnipäevale tulla ning kui pean valima, kas teha pidu õues või saada kõik oodatud sõbrad peole, siis päris kindlasti valin viimase.

Ma tean, et Tallinna Loomaaias on võimalus pidada sünnipäevasid. Ma tean, et Lauluväljakul on võimalus korraldada piknikke. Ma tean, et RMK aladel on piknikuplatse. Ma tean, et Tallinnas on päris mitu vahvat mänguväljakut. Kuid nad kõik on lageda taeva all, mis tähendab, et Eestimaa muutliku ilma juures ei ole ma seni julgenud võtta veel riski, kus mul ei ole vähimatki võimalust vihmasabina eest peitu pugeda. Ehk peaksin siiski?

Jah, ma pean igal aastal kesk Jaanipäevapidustusi kurvastusega alla vanduma ja viima oma lapse taaskord umbsesse mängukeskusse, kus on veel neli sarnase saatusega sünnipäevalast kõrvaltubades pidutsemas. Neile on antud kõige imelisem aeg sünnipäevaks, kuid olles pealinnalaps, ei ole neile antud võimalust nautida seda sajaprotsendiliselt.

Mina, emana, aga ei väsi otsimast ja uskumast ja proovimast. Ikka igal aastal uuesti, südames lootusekiireke, et ehk sel korral veab.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  8 comments for “Linnalaps ja suvine sünnipäev kui sobimatu sõnapaar

 1. Mariken
  17.05.2013 at 16:34

  Minu õde oli ka aastaid sellega kimpus. Lõpuks leidis lahenduse- Nõva. Super koht ja kuigi asub Tallinnast suht eemal, tulevad alati kõik rõõmuga sinna randa tagasi.

 2. Juhan
  17.05.2013 at 17:10

  Seega sa tahad, et kui vihma sajab, siis oleks sise-mänguruum olemas? Samas peaks ka õues olema tegevust ja lauad-toolid, juhuks kui on ilus ilm. Seega sa tahad kahte asja, aga vaevalt et sa oled nõus maksma topelt.

  Parem võta risk, planeeri sünnipäev loomaaeda lageda taeva alla ja anna kõigile külastajatele teada, et kui vihma sajab või on sedamoodi, et kisub vihmale, siis lükkub sünnipäev edasi reservkuupäevale.

 3. 17.05.2013 at 19:08

  Aitäh, Mariken! Tallinnast välja sõites tõesti leiab kohti, kus on tõeliselt mõnus, kuid kui eesmärgiks on pidu, kuhu tulevad kohale ka väikesed sõbrad, siis paraku üle 10 kilomeetri linnast väljas asuvad paigad langevad valikust välja.

  Juhan, miks topelt? Ma ei leia, et on palju palutud, kui ma vajan kohta, kus lastel oleks võimalus õues mängida, kuid vihma korral leiduks üks katusealune, kuhu toidud peitu panna. Kõvema saju korral ehk isegi varju pugeda. Summadest ei teinudki ma juttu, sest see ei saa kunagi olla eesmärk omaette. Minu sõnavõtu mõte oli see, et ei leidu paika, kus oleks rõhk väljamõnudel ja seal sünnipäevapidamisel.
  Näiteks ka eelmainitud Kuristu ning Polli loomaaedade puhul on olemas nii sees kui varjus olemise võimalused, kuid ometi ei näe ma, et nad küsiksid “topelttasu”.
  Pigem leian ma, et linnatendents on see, et laste peod toimuvadki suurtes keskustes, mida tuleb aina juurde ja juurde, õuemõnusid ei peeta enam millekski. Ja see on asi, mis mind murelikuks teeb.

 4. Ursula
  17.05.2013 at 22:22

  Oleneb, kui vanad on külalised, võibolla oleks lahenduseks organiseerida transport külalistele, kel omal pole võimalik kaugemale sõita? Väikebuss või klapitada kohti autodesse. Võib tunduda tülikas, kuid samas on vaevatasuks mõnus päev linnast väljas 🙂

  • mari
   04.06.2013 at 14:39

   meid on kutsutud sünnipäevale piibelehe tallu, tallinna ringtee lähedal olevasse ratsakooli, need sünnipäevad on lastele mõnusa mälestuse jätnud ja kindlasti leidub tallinna lähiümbruses veel selliseid kohti, saab ju ise ka batuudi laenutusest kaasa võtta või mõni lemmik tegelane mänge korraldama 🙂

 5. Kriss
  16.09.2013 at 16:49

  Kui erinevad mured on ikka inimestel. Meil suur maja ja aed. Maja metsa sees, aga lapse sünnipäev on südatalvel.

 6. 22.12.2014 at 14:20

  Tere!
  Laste Kokastuudio on sellele teemale lahenduse leidnud 🙂
  Korraldame rabamatka, maastikumängu vms loodusretke, mille eesmärk on leida metsa peidetud Pidu- või Kinovanker. Seega peavari on ilmaüllatuste jaoks olemas! Piduvankris võib nt torti kaunistada, Kinovankris ka jahedamate ilmadega(sh talvel) filmi vaadata. Lisaks jäätisemasin või looduses kohapeal valmivad pannkoogid.
  Head!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga