Mis on koolilapse seljakotis peidus?

Koolilaps

Mis on selles koolikotis peidus, mis muudab need rõõmsameelsed koolijutsid , kes sügisel suure hurraaga kooliteed alustasid peagi tõsisteks, jalgu taga lohistavateks lasteks, kes hommikuti ei taha enam kooli minna ning koolist koju tulemisega viivatavad?

Julgen öelda, et  lisaks õpikutele ja vihikutele, pliiatsitele ja kustukummidele, on seal  koolikotis veel tinarasked probleemid, millega see noor inimene hakkama peab saama.

See õbluke tüdruk, kes oli enne oma emmele, issile  kõige olulisem ning sai jäägitult nende tähelepanu,  peab nüüd harjuma selle vähese tähelepanuga, mida suudab õpetaja talle tunnis teiste kõrvalt anda.

See poisipõnn, kes meelsasti varem mängis veel autodega, peab nüüd suutma terve päeva oma lemmikasjadest eemal olema.

Igasugune  mänguasjadega mängimine ja lõunane magama minemine on nüüd täielikult välistatud, sest need ajad jäid lasteaeda.

Samuti on minevikku jäänud ka omas tempos asjade tegemine. Nüüd on tunnikell ja õpetaja kiirusereguleerijad ja nende sõna tuleb kuulata. Tuleb pingutada ja püsida teistega samas tempos, sest peale tunde jäämine tekitab lastes hirmu.

Õppimisest on  lastele saanud suur võitlus. See aga lisab omakorda lastele pingeid juurde.

Lisaks sellele tuleb veel õigesti käituda. Kui varem sai joosta ja möllata, siis nüüd tuleb  vaikselt kõndida ja istuda.

Ning peale väsitavat koolipäeva ja olelusvõitlust ei oota mitte kõiki lapsi tore ja kodusoojusest pakatav kodu vaid tühi tuba, kuhu ema, isa jõuavad alles paari tunni pärast.

Ja tore on, kui  lisaks emale tuleb koju ka isa.

Laps unistab soojast kodust ja oma emmest ja issist ning mõistvast õpetajast ning toredatest klassikaaslastest. Üha enam on neid peresid, kus koju tuleb tööst väsinud emme ja issit lihtsalt selles peres ei eksiteerigi.

Selleks, et pakkuda sellist ilusat pikendatud lapsepõlve oma põnnidele, peaksime vahel võtma aja maha ja vaatama, mis mured  lapse seljakoti nii raskeks muutnud on ning ühiselt koos lapsega arutama, kuidas saaksime seda koormat natukenegi kergemaks muuta.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga