Ohutu ja lõbus jaanipäev koos lastega

Vahukommi röstiminePäev kaks veel ja siis on meid kõiki ootamas üks pikk ja mõnus nädalalõpp. Mõnus grill, head sõbrad ja loodetavasti ka veidike päikest. Aga et jaanipäev sujuvalt mööduks siis mõned mõtted ja soovitused, mida tahaks jagada just eelkõige väikelastega peredele.

Ohutus eelkõige

Kui te lähete võõramasse kohta koos lastega, siis esimese asjana kontrollige ümbrus üle – kas on kuskil mõni lahtine kaev, sügavam tiik või midagi muud ohtlikku. Rääkige lapsega, mida võib ja mida mitte. Selline ettevalmistus aitab hiljem paremini lapsel silma peal hoida.

Et laps rahvamassis ära ei kaoks

Kes nüüd plaanib minna perega mõnele linna/valla jaanitulele, siis tasuks mõelda, et kuidas pere pisematel silma peal hoida. Muidugi ei lähe me keegi ju mõttega, et laps silme alt ära kaob, aga samas oma kogemustest lähtudes saan öelda, et piisab 5-st sekundist, kus tähelepanu hajub, et laps silmist kaotada. Isiklikult olen kasutanud helkurveste – nendega lapsed palju paremini silma hakkavad ja see teeb neil silma peal hoidmise ja leidmise ärgatavalt lihtsamaks. (Muidugi töötab see ainult niikaua kuni kõik seda varianti ei kasuta, aga hetkel pole see idee veel massidesse läinud 😉 ).

Väikesed püromaanid

Igas lapses tundub peidus olevat killuke püromaani. Nii tore on ju pikk oks lõkkesse pista ja vaadata kuidas see tuld võtab 🙂 Ja võibolla on jaanipäev just see koht, kus tuleks lastagi neil veidike tegutseda . Kaasa laps lõkke ettevalmistamisse ja veidi suurema lapse puhul võib tal ju lasta ka lõket süüdata. Samuti tasub seletada, miks lõkkele just selline koht valiti ja kuidas tuul ja kuiv muru võivad ohtlikuks muutuda. Sest kunagi saabub niikuinii päev kui nad oma jaanipäeva ilma sinuta tahavad pidada ja sul on loetud aastad aega, et õpetada lapsele kuidas vastutustundlikult lõkete ja lahtise tulega ümber käia.

Jaanisnäksid lastele

Erinevalt täiskasvanutest ei ole paljud lapsed üleliigses vaimustuses grillitud lihast. Alternatiivina võiks poest kaasa haara paku vahukomme, mida laps saab näiteks ise grilli kohal soojendada. Samuti grillitud leib ja grillitud pirn võivad olla toidud, mis meeldivad nii väikestele kui suurtele.

Telkimine

Kui plaan on ööbida telgis, siis kindlasti pange telk püsti enne peo algust. Leppige lapsega kokku, et telgiuks peab kinni olema ning soovitaks ka asukoha valida nii, et peopaigast saate telgi uksel silma peal hoida. Lapsel on kindlam tunne soovi korral magama minna kui teab, et saab teid vajadusel ukse vahelt piiluda ja endal on hea kontrollida, et laps on telgis ja mitte ei lähe öösel metsa sõnajalaõisi ja jaanimardikaid otsima 🙂

Sääsetõrje

Ükskõik kuhu te ka ei läheks, siis tasub kaasa võtta piisav varustus sääskede jaoks. Mingit konkreetset soovitust tõrjevahendi osas anda ei oska – kes tahab looduslikke, kes eelistab keemilisi – oluline on, et midagi oleks olemas. Samuti tasub hankida ka midagi järelraviks – isegi kui ennast OFFiga kokku määrida kipub ikkagi paar sääske leiduma, kes ei lase ennast sellest häirida. Lastele soovitaks selga panna laiemad dressipüksid (mitte retuuse, shortse ja seelikuid) ja samuti mõni veidi paksem puuvillane dressipluus kaitseb väga hästi.

Mängud ja ajaviide

Kui nüüd lapsi on rohkem, siis pole hullu – suure tõenäosusega leiavad nad ise endale tegevust. Samas kui teate juba ette, et teie laps on ainuke seltskonnas, siis tasuks kaasa pakkida ka mingit meelelahutust. Muidugi on võimalik, et seda ei lähe vaja, aga Murphy seadustest tulenevalt tasub ikkagi end ette valmistada kõige negatiivsemaks stsenaariumiks.

Ilusat ja ohutut jaanipäeva kõigile!

 

Pilt: http://www.puravidalodge.com/nl/nieuwsberichten/roasted-marshmallows/

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga