AHHAA keskus – tegevust terveks päevaks kogu perele

Ahhaa keskusLõpuks õnnestus ka oma lastega jõuda Tartusse AHHAA keskusesse ja ausalt öeldes oli ka viimane aeg. Seda, et tegu on väga vahva kohaga olin kuulnud juba mitmetelt sõpradelt, aga kuskil alateadvuses oli tunne, et ainult ühe koha pärast võtta ette 400km pikkust edasi tagasi retke on veidike liig. Kuna sel jaanilaupäeval olime niikuinii Lõuna Eestis ja avastasin, et AHHAA keskus on väga mugavalt avatud ka jaanipäeval, siis tekkiski mõte teha väike kõrvalepõige ja minna vaatama, mis seal siis ikkagi pakutakse.

Idee oli siis tunni või kahega tiir kohale peale teha ja siis edasi sõita. Reaalsus oli see, et olime keskuses 5 tundi ja isegi siis ei kippunud lapsed veel minekule – pidin nad suht vastu tahtmist sealt autosse meelitama.

Aga mis seal siis ikkagi nii toredat on, et aeg nii kiirelt möödub. Kõike ma isegi ei jõua siia kirja panna, aga mõned eredamad hetked..

ELEKTER

Kuna minu noormees on võtnud juba mõnda aega tagasi pähe, et tuleb täpselt selgeks teha, kust elekter tekib, siis oli teda keeruline sealsete plasmakerade ja elektrijaama maketi juurest ära saada. Kuna enamus eksponaate ka kuidagi regeeris puudutustele, siis tuli ju kõik ka läbi testida.

VABALANGEMINE

Tehnikasaali keskel asub siis kõrge post, mille külge on kinnitatud toolid. Toolil istudes saad ennast tõmmata lae alla ja siis lahti lastes saab vabalangeda. Kusjuures proovisin ka ise järgi ja see oli päris hirmus tunne. Lapsed muidugi ei lasknud ennast häirida väikesel ehmatusel ja käisid lae all ikka päris palju kordi.

LOODUSSAAL

Sipelgad, kalad ja loomade skeletid. Kusjuures sipelgate elamise juurde oleks ma ise võinud tooli panna ja seda asja kohe pikemalt jälgida. Põhimõtteliselt on sipelgate pesa sellise klaasseina vahele tehtud ja lisaks neil siis oma käigud kõrvallaudadele, kust nad saavad nii ehitusmaterjali kui toitu pessa viia. Väga vilgas tegevus käis ja ei lastud ennast sellest absoluutselt häirida, et nii mõnigi pisike ninake oli päris vastu klaasi surutud, et paremini kõike seda näha.

KALAPRILLID

Tõsiselt sürrealistlik kogemus ja loodetavasti saavad sellest inspiratsiooni nii mõnedki ürituste korraldajad. Nende prillidega kaob ruumitunnetus täielikult ning pead väga aegluubis liikuma kalakujukeste vahel, sest see mis tundub ohutus kauguses ei pruugi seda hoopiski mitte olla.

PLANETAARIUM

See siis eraldi hinna eest, kuid kindlasti oma piletit väärt. Mugavas toolis lamaskledes viiakse sind universiumi äärele ja siis tagasi koju. Kõige selle tastal ka huvitavaid fakte ja numbreid ja palju muud infot. Kartsin, et 6 aastastel võib igav hakata, aga taaskord muretsesin üle. Poja uuris iga natukese aja tagant, et kas see kõik päris ja plika õhkas vahepeal, et kui ilus 🙂

TEADUSTEATER

Veel üks asi, mis ületas ootusi. Kui sind kutsutakse vaatama teatritükki “Imeline õhk”, siis minul tekkis igatahes kerge kõhklus – õhk on küll hädavajalik, aga selle vaatamine on küllaltki keeruline 🙂 Ometigi kaks lõbusat noormeest suutsid õhku valada ja aurustada ja sisse juua 🙂 Vahepeal tegid nalja heeliumi sisse hingates ja kogu etenduse lõpetas võimas pauk, mis pani kõik seinad värisema. Igatahes tund möödus kiirelt ning kuigi lapsed keemiast midagi pole veel kuulnud, siis see taustainformatsiooni puudumine ei paistnud neid absoluutselt häirivat.

Kahjuks ei õnnestunud meil osaleda üheski töötoas ning samuti neid erinevaid teadusteatri etendusi on tegelikult üle kümne. Seega on põhjust, et minna tagasi ja veeta veel üks päevake seal. Ja kes ei ole veel käinud, siis kohe hakkavad ju suvepuhkused pihta, ning Lõuna-Eestis on lisaks Ahhaale ka näiteks Vudila, Jääaja keskus, Elistvere loomapark ja palju muud, mida tasuks üle vaadata.

OLED KÜLASTANUD AHHAA KESKUST?

PANE OMA ARVAMUS KIRJA SIIA!

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga