350 lapsehoidjat, 500 FB fänni ja üle 6000 unikaalse külastaja ehk lastehoid.net esimene elukuu

27. veebruaril kell 12 läksid esimesed foorumipostitused välja palvega lastehoidjatel end registreerida uude lastehoiuportaali. Esimese 24 tunniga registreerus meie saidile ca. 70!! lapsehoidjat.

 

Nüüd kui  terve kuu on möödas võib öelda, et ma olen isegi hämmastunud kui positiivselt on meid vastu võetud! Muidugi on seal soovitusi asja paremaks muutmiseks – ja ka tiim teab, et arenguruumi on veel tohutult ning oleme kuu jooksul otsinud ka võimalusi, et seda kõike järgmisele tasemele viia… Aga mitte keegi ei ole öelnud, et tegeleme mõttetu asjaga ja peaksime endale uue hobi leidma.

Kuna hingelt olen ikkagi matemaatik, siis panen siia ka mõned numbrid – ja veidi selgitust nende numbrite taha… Kuna projekt valmis siiski IT start-up ürituse raames siis äkki tulevikus kui keegi mõnd toredat algatust teha tahab, siis need numbrid aitavad… Ja proovin siis mitte väga tehniliseks minna, et ka lapsevanemad ja lapsehoidjad saaksid aru, millest jutt 🙂

Facebooki lehel 500 fänni/like

Võibolla ei tundugi see nii suur number kuu aja kohta, kuid me ei ole teinud ühtegi reklaamikampaaniat ega midagi välja loosida – seega on kõik need inimesed lihtsalt huvitatud meie tegemistest ja see on väärtuslikum teadmine kui see, et meil on paarikümne tuhandene fännibaas, kes on küll huvitatud iPadist ja reisist Kariibidele, aga lapsehoidjaid nad ei vaja 🙂

Facebooki fännide jaotuvus soo ja vanuse järgi

 

350 lapsehoidjat andmebaasis

Neist võibolla 1-2% on libaankeedid või näiteks ka meie enda testkasutaja, kuid valdav enamus on täiesti reaalsete lapsehoidjate täiesti reaalsed ankeedid. Juba 28.02 oli esimene meile teadaolev juhtum, kus lapsehoidja leiti vähem kui 15 minutiga ning kuigi kahjuks me täpset statistikat ei oma siis vähemalt mõned lapsehoidjad, kellega oleme suhelnud väidavad, et nendega ikkagi päris mitu korda võetud ühendust päeva jooksul.

Keskmiselt vaadatakse ühte lapsehoidja ankeeti 36 sekundit ja kokku on erinevaid lapsehoidja ankeete kuvatutd 15 751 (page visits) korral.

Hetkel ei tahaks veel analüüsida täpselt populaarsemaid ja ebapopulaarsemaid ankeete, kuna palju loeb sisestamise ajast, kuid mõningat infot leiad siit.

Üle 6000 unikaalse külastaja

Selle arvuga olen vist kõige vähem  rahul – arvestades, et Eestis on 100 000 + last vanuses 0-7 ning meie külastajatest paljud on hoopis IT inimesed olnud (esimestel päevadel oli palju külastajaid seoses Garage48 Public Service üritusega)  ja samuti on ka lastehoidjate osakaal päris suur, siis järgnevatel kuudel peame kindlasti rohkem suunama teavitustööd lastevanemate suunas.

Nagu näha, siis enamus meie külastusi on tulnud läbi linkide.

TOP10 saidid, kust inimesed on meid leidnud:

Referring ehk külastused, mis on tulnud mujal keskkonnas olevatelt linkidelt, direct ehk külastaja on aadressireale sisse toksinud lastehoid.net ja search engine kaudu tulnud külastaja on leidnud meid otsingutulemustest (Google)

1. facebook.com

2. cvkeskus.ee

3. perekool.ee

4. naistemaailm.ee

5. garage48.org

6. pereklubi.com

7. neti.ee

8. nupsu.ee

9. beebionline.ee

10. haapsalu.ee

Otsingumootori seisukohalt on kindlasti suurimaks miinuseks, et Google hetkel ei indekseeri meie lapsehoidjate profiile – selle teemaga tegeleme ja loodetavasti järgmine kuu ka Google-st tulev liiklus saab olema märgatavalt suurem:)

___________________________________________________________________

Aga igataheson olnud põnev kuu ja loodetavasti järgmine kuu velgi põnevamaks muutub… Kui 25.veebruari õhtul oma ideed auditooriumile tutvustasin siis ei osanud ma tõesti loota, et kuu aj pärast juba sellise postituse saan kirjutada…. Samas soovid on suuremaks läinud ja loodan, et lähimas tulevikus saame kaardile ka kõik lastehoiud ja mängutoad, lastevanematele pakkuda ka kuulutuse sisestamise võimalust ning lapsehoidjatele võimalust ennast tuvastada läbi ID kaardi ning ankeedile kuvada ka eraldi MTR ja kutsetunnistuse informatsiooni. Ja nagu iga lapsevanem teab, siis esimene kuu ju beebi alles õpib pilku fokusseerima… Alles järgnevatel kuudel muutub areng kiiremaks ja põnevamaks – loodetavasti sama juhtub ka lastehoid.net portaaliga 🙂

Lapsehoidjad

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  1 comment for “350 lapsehoidjat, 500 FB fänni ja üle 6000 unikaalse külastaja ehk lastehoid.net esimene elukuu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga