Ettevaatust! Kõik ei ole kuld, mis internetis hiilgab.

tööta kodus

Eile helistas mulle üks sõbranna. Ta on üksikema ja viimasel ajal on järjest raskem rahaliselt kokku tulla… See lugu ei olegi tegelikult oluline – oluline on hoopis põhjus, miks ta mulle helistas. Nimelt oli ta silmanud Facebookis reklaami, mis lubab rahamured koheselt lahendada. Tegu siis üleskutsega, mis on päris osavalt sõnastatud (eeldan, et seda reklaami näidatakse eeskätt lapsevanematele ja teistele inimestele sõnum erinev.)

Igatahes oli sõbranna väga elevil ja rääkis, et ta on nüüd mingid materjalid tellinud, mis lähipäevil kohale tuuakse. Vaimusilmas oli ta arvestanud, et saab korterilaenu tasuda jõuludeks ning juba rääkis ka sellest kui tore oleks elada kuskil Nõmmel eramajas.

Kuna mul on 15 aastat virtuaalset elu seljataga ja olen saanud sadu kirju teemal, kuidas Nuubia kuningapere on mu kauge sugulane ja seetõttu olen saanud päranduse või siis Zambia riigipea palub abi raha väljasmuugeldamisel riigist, siis paratamatult olen skeptiline kogu selle värgi suhtes. Seega kuulasin sõbranna jutu ära ja kaevusin veidi uurimistöösse.

Leht, kuhu sellele reklaamile klikates satud on http://www.onlinecareertrend.com/news4o3/eeiQv152/– seal kirjutab ajakirjanik Triin Kuusik sellest kuidas keegi Kadri Allikas Tallinnast sai kiiresti tänu mingile programmile endale igakuise sissetuleku 4000 – 5000 USD.

Juba esmapilgul võin öelda, et see leht on võlts – tegu ei ole mingi uudisteportaaliga vaid reklaamileheküljega, kus on usaldusväärsuse tõstmiseks üritatud jätta meediaväljaande ilmet.

Ükskõik kuhu klikid suunatakse sind selle erakordse programmi tellimise lehele. See on juba esimene märk, et asi pole päris õige.

Siis otsustasin Googeldada Kadri Allikase pilti. Tundub, et antud proual on palju identiteete… Näiteks on ta Petia Valcheva teiselt sama domeeniga lehelt http://www.onlinecareertrend.com/news4o3/bg/ ning samuti on tema pilti kasutatud USA veebilehel http://motheringcoach.wordpress.com/2010/06/07/want-your-child-to-go-to-college-get-some-books/ ja päris palju oli neid tulemusi. Ehk siis lühidalt võttes on tegu fotopanga pildiga.

Nüüd järgmisena need ülipositiivsed kommentaarid. Üritasin ka oma kommentaari lisada, aga see ei ole senimaani seal. Samuti on kõik kommentaarid viimaste päevade omad. Panen siia ka pildi – ise julgeks pakkuda, et kui päev muutub, siis muutuvad ka kommentaaride all olevad kuupäevad 🙂 (*märkus – nüüd hommikul vaadates kommentaare oligi kõikidele kuupäevadele +1 päev juurde pandud )

komentaarid

Ja siis see tõeline tõestusmaterjal – tshekk, mille Kadri sai juba esimese nelja nädalaga:

Kadri tshekk

 

Ma nüüd ei tea, kas firma raamatupidamisprogramm on väga kehv või siis kasutavad nad teist süsteemi, kuid täpselt sama tshekk on väljastatud ka tubile Petiale:

Petia tshekk

 

Miks ma sellisest petuskeemist üldse siin blogis kirjutan? Selleks, et see FB reklaam on nii minu kui tuhandete Eesti emade seinal sellise tekstiga, mis kõnetab iga ema. Muidugi on minu lapsed minu maailm ja tahaksin olla koos nendega võimalikult palju. Aga kindlasti ei ole mul ega ühelgi emal mõtet tegeleda asjaga, mis haiseb natuke püramiidskeemi järgi. Ning mul on kahju kõigist emadest, kes haaravad kinni õlekõrrest, et saavutada finantsiline stabiilsus.

Ja ma isegi ei saa väita, et see 38EUR maksev CD ei sisalda midagi väärtuslikku. Võibolla aitab see paremini mõista interneti olemust ja võibolla hea tahtmise juures suudate ka saavutada tänu saadud infole mingi väikse lisasissetuleku. Aga kohe kindlasti ei saabu pudrumäed kuu või kahega ning isegi kui sellel infol on mingit väärtust, siis antud turustamismeetod minu jaoks muudab kogu selle “programmi” samaväärseks Nigeeria scammerite kirjadega.

Kui sa kahtlustad, et mõni su tuttav kipub liiga kergekäeliselt selliste üleskutsetega liituma, siis saada talle link sellele postitusele. Samuti enne igasuguse “kiirelt rikkaks” projektiga liitumist googeldage – nii peategelaste nimesid, pilte, domeeni kui kõike muud.

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  3 comments for “Ettevaatust! Kõik ei ole kuld, mis internetis hiilgab.

 1. erca
  11.07.2013 at 07:01

  No tule taevas appi, kui lihtsameelsed inimesed! Kui ise teadsite sellest probeemist varem ,kas ei tulnud kordagi jutuks sellest eelnevalt sõbrannale rääkida??? Selle peale ei oska tõesti kohe midagi muud lisada kui rumalusel on ka oma hind.

  • Diana
   11.07.2013 at 16:21

   No ma näen internetis iga päev kahtlaseid asju – kui ma sellest kõigest kogu aeg vatraks, siis mul lihtsalt ei oleks varsti sõbrannasid 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga