Sellest, mida pealt ei nähtud ehk meie vastus Pealtnägija loo tagasidele

Eile siis kajastati lastehoid.net tegemisi Pealtnägijas ja oodatult tõi see palju liiklust ja ka kommentaare. Osadele olen jooksvalt vastanud, aga kuna mured ja soovitused tunduvad olema sarnased, siis lihtsam on teha blogipostitus.

Kas saab võrrelda riiklikut andmebaasi ja meie projekti – tegu täiesti erinevate asjadega!

Kui aus olla, siis ühelt poolt olen nõus – nii palju kui ma kuulnud olen, siis tegu oli päris uhke projektiga ja need, kes IT arendusega igapäevaselt tegelevad teavad, et 200 000EUR tegelikult ei ole väga suur summa. Ühes kommentaaris väideti, et see on sama hea, kui võrrelda päris panku ja isepankur.ee ! Taaskord olen nõus, et mastaabid on erinevad ja olles pankade klient juba eelmisest aastatuhandest ning samuti omades kontot Isepankuris, siis võin öelda, et mõlemad on vajalikud (kuigi minu sümpaatia kaldub IP algatuse poole). Aga siinkohal on fakt ka see, et nii pangad kui Isepankur toimivad!! Kujutage nüüd ette, mis juhtuks, kui pangad paneks uksed kinni, kuna sellisel kujul ei ole mõtet ning jääks ainult Isepankur?

Sellises olukorras on praegu lastehoid.net – ma tean, et tegu on alles algava projektiga, mille arendus koos marketingiga oleks praeguseks hetkeks kuskil 6000-7000 EUR kanti (kui poleks neid taibudest entusiaste;) ), kes tegid võimalikuks asja püstisaamise ilma eelarveliste vahenditeta. Aga samas oleme ehk tõestanud juba esimesel kuul, et meid on vaja… Ja nagu üks hea sõber oma internetiturunduse portaalis kirjutab,  et “piisavalt hea on piisavalt hea” – muidugi võib kulutada 5 aastat et toode turule tuua, aga kas peab? Kes teab, kui suureks on lastehoid.net kasvanud 5 aasta pärast ja täiesti võimalik, et sellel on rohkem funktsioone ja võimalusi, kui sel müstilisel riigi portaalil.

Ja tegelikult oleks ju kõik korras, kui riik oleks andmebaasi avanud. Oleksin saanud mõne muu oma idee realiseerida ning maksumaksjal oleks tunne, et ta on oma raha eest ka midagi saanud.

Ja kõige toredam on lugeda uut koalitsioonilepet, kus punkt 2.e. on kirjas :

koondame omavalitsuste infokeskkonnad ühtsesse lapsehoiu infosüsteemi, et lapsevanematel oleks mugav ja lihtne leida sobiv lastehoiuvõimalus;

Kogu lastehoid.net meeskond annab endast parima, et see lubadus ka täidetud saaks 🙂

Turvalisus ja maksuamet

Siinkohal vastaks punkthaaval muredele, mida näinud olen:

Portaalist saab uus töövahend maksuametile

No see oleks küll huvitav, kui nüüd  terve maksuamet võtaks kätte ja hakkaks meie portaali kasutama töövahendina. Peaks äkki riigiametitest tulevatele IP-dele kasutamismaksu tegema – kaoks finantseerimise probleem koheselt 😀

Aga kui tõsiselt vastata siis tegelikult ei leiutanud me 48h jooksul lapsehoidmise kontseptsiooni välja – me lihtsalt tegime koha, kus kogu info, mis oli hajutatud üle erinevate foorumite ja portaalide, oleks ühes kohas. Kui palju te teate inimesi, kes on Kuldsesse Börsi pannud tööotsimiskuulutuse ja järgmisel päeval on mehed mustades ülikondades ukse taga?? Samuti kui lapsehoidmine ei ole teie põhitöö, siis teil on ikkagi võimalus see deklareerida tuludeklaratsioonis – plaanin kohtuda mõne maksuameti spetsialistiga ja täpselt aru saada, mis ja kuidas peaks käima sellise tulu deklareerimine.

Muidugi oleks imeilus, kui kõik oleksid kutsetunnistusega FIE-d, aga lihtne matemaatika ütleb, et kui mu brutopalk 1000EUR, siis võttes täiskohaga ametliku lapsehoidja saaksin ma talle maksta 2.90EUR (neto) tunnis ja endale ei jääks sentigi. Lapsehoidja saaks 464EUR (neto) kuupalgaks ning riik saaks 880EUR maksutulu. Võibolla on see teema, mida koalitsioon peaks arutama uue LHIS asemel???

Aadressid on avalikud

Täpsustaks, et iga lapsehoidja ise otsustab, kas ta paneb asukoha linna, tänava või maja täpsusega. Meie baasis on ainult 2 koordinaati Google jaoks ja see on kõik. Kui te kardate jama siis pange oma elukohaks hoopis näiteks lähima pangakontori asukoht. Neil on head turvasüsteemid ja samas teie asukoht jääb ikkagi reaalsele asukohale päris lähedale:)

Küll varsti tulevad kohtukutsed kui mõne lapsehoidjaga tekib jama

Lisasime igale ankeedile kirje

Lastehoid.net ei tegele lastehoidjate vahendusega. Lapsehoidja on oma andmed ise sisestanud ning nende õigsust ei ole kontrollitud – soovitame kindlasti enne inimese koju kutsumist kohtuda neutraalsel pinnal, vestelda ja kontrollida isikut tõendavat dokumenti.

Ja see soovitus kehtiks ka siis kui lapsehoidjal on MTR registreering ja kutsetunnistus. Me ei vahenda lapsehoiuteenust! Me lihtsalt pakume lapsevanematele ja lastehoidjatele kohta, kus mugavalt üksteist leida. Võibolla tulevikus suudame seda probleemi vähendada, kuid kõike korraga ei jõua. Me ei ole kindlasti parim lapsehoiu portaal, kuigi me püüdleme selle poole, aga ma julgen öelda, et Eestis sarnastest portaalidest oleme me võrdluses paremad.

Panen siia ka mõned kohad, mis mingil määral sarnast teenust pakuvad ja kes meie baasi ei usalda, siis me ei pahanda üldse, kui te otsustate kasutada alternatiive 🙂

Chery Bonne lapsehoidjate otsimise agentuur

Ulata Käsi MTÜ lapsehoiuteenust pakkuv portaal (endine nanny.ee)

Eesti Lapsehoidjate Kutseliit

Kui nüüd mõni alternatiiv on kahe silma vahele jäänud siis palun pange link kommentaari ja lisan selle postitusse.

Ja kõigile saatega tekkinud küsimustele vastan siin postituse kommentaarides – ja palun pange oma nimi ja kontakt. Teie ju teate, kes meie oleme – ka meil on palju toredam vastata reaalsete inimeste muredele ja mitte mannidele ja Kägudele.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  2 comments for “Sellest, mida pealt ei nähtud ehk meie vastus Pealtnägija loo tagasidele

 1. Age
  19.04.2011 at 10:02

  Tegelikult üldine nõu, et pange postituste juurde ka kuupäevad. Kuna Pealtnägijat ei näinud, siis tahtsin teada, millal saade oli, kuid tekstis ei ole ‘eile’ juures kuupäeva ja postitusel ka ei ole siin lehel kusagil kuupäeva 🙂

  Päikest ja palju jaksu!

  • Diana
   28.04.2011 at 13:02

   Vabandust – see tõestu ununes. Lugu siis oli 30.03.2011 eetris 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga