7 küsimust, millele tahaksin leida vastust lastehoiu kodulehelt

ema lastega internetisEelmisel nädalal tegin postituse, et kas ja kuidas peaksid lastehoiud ja mängutoad oma FB lehte turunduskanalina kasutama. Artikkel sai palju vastukaja ja mitmed lastehoiud palusid koos FB lehega vaadata üle ka nende koduleht. Ja mida enam ma neid kodulehti vaatasin, siis seda enam tekkis deja-vu tunne.  Liigagi paljudel on toodud välja päevakava (mis minu hinnangul on peaaegu kõigil hoidudel sama) ja kodukord. Kui palju on lapsevanemaid, kes lastehoiu valikul esmaseks kriteeriumiks on endale pannud kodukorra sisu?

Ja, et ma ei peaks ikka ja jälle kirjutama sama sisu kirjadesse, siis otsustasin teha ühe blogipostituse – ehk on sellest kasu hoidudele, kes hetkel kodulehte loovad/muudavad ja ka toimiva kodulehega lastehoiud võiksid sellele pilgu peale visata – äkki tekib mõni mõte, et kuidas oma hoidu virtuaalselt esitleda.

Kõigepealt on oluline aru saada, et koduleht ei ole ainult visiitkaart – see on pigem teie hoiu virtuaalne peegeldus internetis, mille alusel lapsevanem teeb otsuse, kas tahab oma aega kulutada teiega ühenduse võtmiseks või siis mitte. Kui ma ikkagi 3 minuti jooksul ei leia hoiu kodulehelt mitte miskit, mis mind kõnetaks, siis suure tõenäosusega lähen tagasi otsingusse. Ja seda 3 minutit peate te firma omanikuna või juhina panema enda kasuks tööle nii palju kui võimalik.

Aga, mis siis on ikkagi need asjad, mida lapsevanem üldjuhul teada tahaks/teadma peaks?

1. Kus asub?

Tundub triviaalne, aga te ei tea kui palju hoide pole kirja pannud, kus nad täpselt asuvad. Muidugi on kuskil kontaktide all aadress, aga kui te pole elupõline postiljon või taksojuht, siis suure tõenäosusega ei tea, kus kõik tänavad asuvad. Palun kirjutage juba tutvustuse ka asukoht. “Kodune hoid Kesklinnas” või “Suure mänguväljakuga hoid Mustamäel” on juba tunduvalt informatiivsem, kui lihtsalt “kodune hoid” või “meil on suur mänguväljak”.

2. Kellele hoid on mõeldud?

See info isegi on 50% hoidude kodulehel, aga ei tee paha üle korrata. Kas eelkõige on teil sõimerühm? Või on teie hoid pigem just mõeldud koolieelikutele, keda ette valmistada kooliks?

3. Kui suur on hoid?

Lapsevanemana on minu jaoks suur erinevus, et kas on tegu pisikese koduhoiuga, mis asub 2-toalises korteris või siis pigem suurema eramajaga, kus on mitmed rühmad ja mis ongi kohandatud lastehoiuks.

4. Kui suured on rühmad?

Mida väiksem on laps, seda rohkem kardame ju liiga suuri lastekollektiive. Seega kindlasti tahaks teada, kui suured on rühmad.

5. Kes on kasvatajad?

Enamus lapsevanemaid on lugenud hirmulugusid, kuidas kuskil mõni kasvataja on lapse peale karjunud, teda sakutanud ja nii edasi. Õnneks neid juhtumeid on vähe ja enda kogemusest võin öelda, et 90+% lapsehoidjatest ja kasvatajatest on suure südamega ja väga kohusetundlikud inimesed. Nemad on ka iga hoiu suurim väärtus! Pange oma kasvatajate pildid kodulehele ja laske kasvatajatel kirjutada paari lausega, mis nad arvavad elust, lastest ja kõigest muust. See lisab sellist personaalset ja isiklikku tunnetust, mida tegelikult virtuaalselt saavutada on päris keeruline.

6. Kui palju maksab?

Hind on oluline ja hinnakiri üldjuhul on ka hoidudel väljas. Aga paljud hoiud ei ole näinud vaeva, et arvutada hinnad välja KOV toetustega. Siinkohal on heaks näiteks Hingelinnu lastehoidude koduleht – nad on arvutanud hinnad välja kõigi Tallinna ja lähivaldade elanike jaoks. Ja olgem ausad – niimoodi esitatud hinnad tunduvad ikka palju soodsamad. Te ei pea tegema nii põhjalikku kalkulatsiooni – proovige analüüsida, milliste lähivaldade elanike teekond tööle teie hoiu juurest mööda viib ja tehke kalkulatsioon vastavalt neile.

7. Milline on esmamulje?

Üks pilt pidi olema tuhat sõna, aga nagu keskmine eestlane ei kipu võõrastega liiga suhtlusaldis olevat, siis tundub, et hoiud püüavad teha võimalikult keeruliseks piltide vaatamise. Olen näinud flash lahendust, kus pead lihtsalt ootama kuni pildid omas tempos ilmuvad, olen näinud galeerisid, kus piltide vahel ei ole võimalik nooltega liikuda vaid tuleb pidevalt “back” nuppu kasutada jne. Samuti kipub piltide kvaliteet olema allapoole keskmist. Ma üldse ei väida, et peaksite palkama kalli profifotograafi pilte tegema (kuigi see ei teeks paha), aga kui ikkagi pooled pildid on sellised, kus lapsed on poolikult kaadris, mõne veidi korpulentsema kasvataja istmik on laialt esiplaanis jne., siis paluge mõnd tuttavat, kellel on veidi parem silm fotode jäädvustamiseks, endale appi.

_______________________

Siinkohal võib mõni lastehoiu esindaja nüüd öelda, et kui ta kõigile küsimustele vastused kirja paneks, siis ei oleks tal ühtegi uut klienti. Kahjuks on olemas lastehoide väikestes ruumides, kus umbkeelne vanamammi lapsi üksinda 5 päeva nädalas hommikust õhtuni lapsi kantseldab. Aga sellisel juhul äkki tõesti oleks aeg uus tegevusala valida? Muidugi, kui ainuke argument on soodsam hind ja selle arvelt on tehtud järeleandmisi kõiges muus, siis kurb tõsiasi hetkel on, et paljud lapsevanemad peavad sellega leppima.

Aga kui te usute, et teie hoid on midagi enamat, kui koht, kus lapsed minimaalselt hoitud/toidetud sel ajal kui vanemad päeval tööl on, siis pange see kõik ka oma kodulehele kirja. Te võite küll mõelda, et teil on suurepärane koht, kus lastel on mõnus olla ja see ei loe, mis teie kodulehel on. Reaalsus on see, et kui te kõike seda ei suuda kodulehel anda lapsevanemale edasi sõnade ja piltidega, siis ei pruugi ta kunagi tulla ja näha, kui tore hoid teil tegelikult on.

Kindlasti on väga tugevaks argumendiks ka soovitused ja juhul kui avastate, et meie firmade andmebaasis on jäetud teie hoiu ankeedile mõni positiivne soovitus, siis kindlasti soovitaks ka selle info oma kodulehel välja tuua.

Kui te olete nüüd kodulehe korda saanud, aga ikkagi tundub, et piisavalt lapsevanemaid ei leia teie hoidu üles, siis tehke test ja vaadake kas Pere24 saaks teile kuidagi abiks olla 🙂

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga