Kuidas ma esimest korda reaalselt lastehoid.net kasutasin

Kuna huvitaval kombel pole mul peale lastehoid.net online minekut enam lastega mingeid probleeme olnud (uus Murphy reegel, et laste tervisele on ääretult kasulik, kui nende emal juhtub kuskil serveris olema väga suur lapsehoidjate andmebaas 😀 ) siis kuni eilseni ei olnud ausalt öeldes kordagi vaja reaalselt lapsehoidjat otsida.

Aga eile siis juhtus piinlik lugu, et olin ühe tööürituse kogemata kalendris valele päevale märkinud ja ca. kella 13 ajal selgus, et pean õhtul hotellis ühel kliendiüritusel olema. Kuna kell kaks olin lubanud Kuku raadios lindistusel olla, siis oli mul ca. pool tundi aega, et leida üks lapsehoidja, kelle saaksin kodu lähedalt kaasa haarata ja kes siis kuskil hotelli piires laste järel vaataks ja neid lõbustaks.

Panin paika otsingukriteeriumid – oli vaja siis noort, üksi kohale tulevat lapsehoidjat, kes oleks valmis osutama ekspressteenust ja asukoht soovitavalt Laagri ja Männiku vahel.

Minu otsingukast siis nägi välja selline:

Ausalt öeldes kui kõik need kriteeriumid sisestasin siis valik ei olnudki väga suur. Kõigepealt siis helistasin neile lastehoidjatele, kellel oli pilt ja kirjeldus – kuna kedagi neist ei saanud kätte või polnud õhtu vaba, siis helistasin edasi neile, kel oli ainult kirjeldus. Korraks oli küll kiusatus logida serverisse ja vaadata ka perenime ja Googeldada, kuid kuna tavakasutaja seda teha ei saa, siis ei teinud seda ka ise.

Peale kümmet telefonikõne (veidi mängisin otsingukriteeriumitega), kus 6 tükki ei vastanud, 3 tükki olid õhtul kinni ja üks küsis veidi liiga kõrget tasu, siis otsustasin võtta ühendust Avega, kes küll oli kaardil ja täpselt ideaalses asukohas, kui tahaksin tulevikus koostööd jätkata, kuid kelle ankeet oli tõeliselt minimalistlik 😀

Aga kuna niikuinii oleks lapsed olnud lähedal ning sain olukorral pilku peal hoida, siis riskisin ja helistasin siis http://lastehoid.net/lapsehoidja/258 ankeedil olevale numbrile.

Viisaka ja sõbraliku häälega neiu vastas ja paari minutiga saime kaubale.

Kogu selle ülaltoodud tegevuse läbimiseks kulus ca. 25 min.

Õhtul siis korjasin Ave peale – lapsed olid juba autos ja juba hotelli juures autost väljudes olid lapsed juba nõus neiuga omapäi kiikuma minema, nii et sain kiire meetingu vajalike inimestega teha. Minu jaoks on see alati olnud üks kriitilisemaid indikaatoreid, et kui kiiresti lapsed omaks võtavad ja seega olin väga rahul. Selleks ajaks teadsin ka neiu tausta päris hästi ja ütleme nii, et mõningatel põhjustel usaldusprobleemi enam minu jaoks ei eksisteerinud 🙂

Õhtu edenedes jäin veelgi rohkem rahule – hoolimata tavapäratust keskkonnast suutis lapsehoidja väga kiiresti kohaneda ja õhtul kui olime ta kodu juures maha pannud uurisid lapsed huviga, et millal nad järgmine kord tädi näevad. Kuna me elame üksteisest kilomeetri kaugusel siis lubasin, et küllap nad varsti ikka kohtavad ja loodetavasti saab see lubadus ka tõeks 😀

Aga igatahes tõestasin enda jaoks ära, et see baas tõesti toimib – ei kujuta ette, kuidas oleksin enne olukorra lahendanud. Arvatavasti oleksin mõne tuttava poolvägisi lapsi hoidma rääkinud ja siis õhtu otsa muretsenud nii laste kui tuttava pärast. Või siis üritanud foorumi kaudu leida – samas sellisel juhul sobivas asukohas hoidja leidmine oleks olnud bingo loto.

Aga see osa, et 6 tükki telefonidele ei vasta oli veidi häriv – minu SMS teavituse idee tundub järjest atraktiivsem… Sellisel juhul saaks veelgi mugavamalt ja lihtsamalt olukorda hallata.

Siinkohal ka nõuanne kõigile lapsehoidjatele – palun kirjutage oma ankeeti miskit – mida rohkem seda parem. Ja ühendage enda konto hetkel FB-ga – siis on ka olemas pilt. Lihtsalt hetkel usun, et eile sain tõesti parima valiku, kuid helistasin ma talle viimasena lihtsalt kuna ankeet oli infovaba.

Ja lastevanematele panen hingele, et kui olete kellegi teenuseid kasutanud, siis kirjutage inimesele ka kommentaar – hetkel enamus ankeete ilma igasuguse soovitajata ja see väike asi annab palju juurde.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga