Lapsehoidja otsimist sügiseks tasub alustada varakult

LapsehoidjaJuba paari nädala pärast lähevad tuhanded lapsed üle Eesti esimest korda lasteaeda, sõime või lastehoidu ning paljud emad naasevad tagasi töökohta, kust on eemal oldud aastaid.

Osade vanemate jaoks on see aasta üks stressirohkemaid nende elus kuna soovitakse ennast tõestada tööandjale ning samas olla ka hea lapsevanem. Aga kohe kui suvised ilmad on möödas, saab aeg täis erinevaid viiruseid ning paratamatult tuleb teha kompromisse.

Hea lapsehoidja on tugiisik, kes võib olla abiks perele läbi selle aasta ( ja ka edaspidi, kuni lapsed piisavalt iseseisvaks muutuvad). Aga siinkohal võin omadest kogemustest öelda, et hea lapsehoidja leidmine esimesel korral ei pruugi olla nii lihtne. Enne, kui sobiv lapsehoidja on leitud ja laps ka temaga harjunud võib kuluda enam kui kuu ning seetõttu soovitaks juba enne sügist hakata teemaga tõsiselt tegelema.

Neile vanematele, kes esimest korda teemaga kokku puutuvad annakski siinkohal mõned juhised, kuidas ideaalne lapsehoidja värbamise protsess võiks välja näha:

Kaardista oma vajadused

Kas eelistad noort ja lapsemeelset hoidjat või pigem ranget 911 Nanny tüüpi hoidjat? Kas hoidja peaks ainult lapsega tegelema või peab ta ka süüa tegema ja kodu korras hoidma? Proovi visualiseerida, kuidas su lapse päev koos hoidjaga välja hakkab nägema ja pane vastavalt sellele kirja töökohustused. Võta aega selle etapi jaoks ja uuri teemat lähemalt. Näiteks siin blogis on mitmeid postitusi lapsehoidja leidmise teemadel ning samuti tasub suhelda sõpradega, kes on lapsehoidja abi kasutanud.

Kontaktide kogumine

Väga vähestel veab nii palju, et esimene lapsehoidja kontakt, mis saadakse on 100% sobiv. Soovitaks leida 10 kontakti enne, kui hakkad tegema eelvalikut. Kõige parem viis huviliste leidmiseks on lisada kuulutus. (Kindlasti lisa ka omapoolne pakutav palk, sest sellisel juhul annavad endast märku vaid need hoidjad, kes ka reaalselt on koostööst huvitatud). Samuti soovitan koguda kokku hoidjate kontaktid, kelle profiil sobib ja kes teie piirkonnas elavad.

Eelvalik ja kohtumine hoidjatega

Kokku kogutud kontaktide hulgast vali välja 3-5 hoidjat, kellega ka reaalselt kohtud. Turvalisuse huvides ei soovita sellel esimesel kohtumisel hoidjat koju kutsuda vaid pigem kohtuge mõnest mängutoas või lapsesõbralikus kohvikus.

____

Lõplik valik tee oma sisetunde järgi. Isiklikult usun, et parim hoidja on see, kellega sul on ühine arusaam elust ja lastekasvatusest ja kes suudab lapsega kiirelt hea kontakti saada. Läbitud kursused ja koolitused on lisaboonuseks.

[like_button]
[pl_button type=”success” link=”http://blog.pere24.ee/lapsehoidjad/” target=”blank” size=”large”]
Leia lapsehoidja Pere24 lehelt – 500+ lapsehoidjat üle Eesti
[/pl_button]

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga