Veidi teistmoodi lastehoid Tallinna kesklinnas

Tegeledes igapäevaselt lastehoidude ja mängutubade temaatikaga ning olles külastanud väga paljusid hoidude kohtulehti, siis tekib vahepeal tunne, et kuskil liikleb raamat, kuidas siis täpselt lastehoidu tegema peaks… Mitte, et neil hoidudel midagi viga oleks – ilusad värvilised seinad, pehmed mänguasjad, raamaturiiul, kenad puidust voodid ja sööginurk koos armsate sööginõudega. Aga paratamatult kipub tekkima deja-vu tunne, et seda kõike olen juba näinud, pildistanud ja sellest ka lugenud.

Kui eelmisel nädalal läksin kohtumisele järjekordse lastehoiu juhatajaga, siis ausalt öeldes ei olnud ootused eriti kõrged, kuid pean tunnistama, et sel korral suudeti mind vägagi positiivselt üllatada. Tegu oli siis Sajajalgse eralasteaia uue filiaaliga.

lastehoid Sajajalgne esmamulje

 

Koht ise asub Telliskivi lähedal Õle tänaval. Asukohaks on vägagi maaliline ja privaatne eramurajoon, mis ometigi on kesklinnast kiviviske kaugusel. Juba maja ise meenutas mulle Astrid Lindgreni teoseid – siiani ei suuda ma muidugi otsustada, kas tegu on pigem Segasummasuvilaga või siis pigem mõne Bullerbi lapse koduga… Kõrge aed varjab krunti uudishimulike pilkude eest ning suured puud tekitavad sellise eriliselt õdusa tunde.Koha leidmine iseenesest ei ole keeruline, sest värava peal tervitab kõiki külastajaid üks suur rõõmus Sajajalgne.

Kui nüüd väravast sisse minna, siis asi muutub veelgi põnevamaks. Aiaplangu sisekülg on kujundatud nagu paistaks läbi aja nõmm koos rebase, siili, lindude ja tiigiga. Veidi Navitrollalik joonistus on tehtud noorte graffitihuviliste poolt ja teostus on suurepärane. Hiljem juhatajaga rääkides sain teada, et kogu maja kontseptsioon on Eesti looduse keskne. Nimelt olid nende teises lasteaias käivad mudilased vastanud küsimusele, et mis loomad elavad Eesti metsas, vastanud, et lõvi, tiiger ja kaelkirjak. Ja just seetõttu otsustatigi uues lasteaias tuua esile just need loomad, kes tegelikult meie metsades elavad. Seega ei leia siit majast ja hoovist ühtegi kaelkirjakut ega lõvi, vaid kõik loomad seintel on kodumaised ja omad.

lastehoid Sajajalgne loomad

Joonistused on ruumides vägagi kesksel kohal ning igas ruumis leiab mõne pildi loodusest või siis ka tuntud Eesti lastekirjanike kuldvarast.

lastehoid Sajajalgne seinapildid

Kõige rohkem avaldaski muljet see, kuidas kõik detailid on läbi mõeldud ja suurepäraselt teostatud. Eks oma osa mängib siin a see, et juhataja Eeva Holm omab enam kui 10 aasta pikkust kogemust lastehoiuga  ja seega on tal väga hea arusaam, kuidas peaks asjad olema.

Kindlasti ei saa siinkohal ka mainimata jätta hooviala. Maja hooviküljel paikneb suur terrass, kuhu on plaan lisada trepp ja liumägi, kust väikesed põnnid saaksid kiirelt ja lõbusalt mänguväljaku juurde. Mänguväljak ei olnud veel saabunud minu külaskäigu ajaks, kuid see pidi olema päevade küsimus ning tegu saab olema küllaltki tegevusrohke mänguväljakuga, sest investeering sellesse pole olnud üldse tagasihoidlik. Aga ka siin terrassil polnud unustatud tähelepanu pööramast pisidetailidele – terrassilauad said minu silme all uut ilmet ja igale aialipile oli peale joonistatud ka mõni Eesti looduses olev taim, koos nimega – ma kahtlustan, et seal aias käivad mudilased teavad Eesti faunast ja floorast juba enne kooli minemist rohkem, kui antud loo autor oma päris viisakas vanuses 😉

lastehoid Sajajalgne hoov

Kui nüüd keegi siin lugejatest hetkel just mõtleb, millist hoidu valida, siis soovitan kindlasti minna ja vaadata see koht ka oma silmaga üle. Kardan, et väga kaua seal vabu kohti olema ei saa, kuid antud artikli kirjutamise hetkel sai veel uusi lapsi 2.septembril avatavasse rühma registreerida. Kindlasti on heaks uudiseks kõigile kesklinna elanikele ja see, et nädalavahetustel on võimalik seal pidada tulevikus ka sünnipäevi.

Vaata ka lastekeskus Sajajalgne ankeeti Pere24 lehel!

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga