7 suurimat viga, mida lapsehoidjad teevad ankeedi täitmisel

Olete ankeedi lastehoid.net baasi sisestanud ja ootate murelike lastevanemate kõnesid? Aga neid ei tule ja ei tule… Siinkohal tookski välja 7 levinumat viga ankeetides, miks te ei pruugi silma jääda ülejäänud 750 lapsehoidja seas.

1. Pilti ei ole

Saan aru, et meie funktsionaalsus on hetkel veel minimalistlik ning pilti saab lisada ainult läbi FB konto – aga miks mitte siis nii teha? Muidugi soovitaks enne pildi lisamist FB profiilipilt ka kriitilise pilguga üle vaadata – nägin ka ühte ankeeti, kus neiu istus suits ühes käes ja pudel teises käes. Kui teie enamus profiilipilte on sellised, siis pildi mittelisamine on kasulikum kui pildi lisamine, aga muul juhul soovitaks profiili juures ikkagi vajutada Connect with Facebook nuppu 🙂

2.  Asukoht on valesti valitud

Paljud panevad asukohaks ainult linna nime – ja kuni te ei ela Tartus või Tallinnas siis pole sellest ka väga hullu hetkel veel. Samas Tallinnas on selline punkt kaardil , kus siis ühes asukohas paarsada lapsehoidjat – kui ka teie ankeet asub seal siis arvestage, et ükskõik millised filtrid vanem valib siis ei ole eriti õenäoline, et te kunagi ainult 1 kolmest valikust olete jne.  Asukoht tasub jätta sinna ainult siis kui olete olnud üks esimestest, kes baasi oma ankeedi sisestas – siis on teie ankeet esimeste hulgas. Ja Tartus sanane punkt asub siin.

Lisaks on neid, kes on oma asukoha pannud üldse väljaspool Eesti piire. Kui te ikka päriselt Ameerikas, Soomes või kuskil mujal ei asu, siis ei anna teie asukoht seal mingit boonust!

3. Kirjeldus on lühike

Me ei teenud meelega CV taolist pikka ankeetide välja kuna tegelikult vabas vormis kirjeldusest saab inimese kohta palju enam infot. Tema hariduse ja harituse kohta, tema fantaasia ja põhimõtete kohta. Aga see kehtib ainult juhul, kui kirjeldus on pikem kui 1 rida!!

Siin mõned mõtted, mida võiksite kirjelduses kasutada:

 • Teie varasem kogemus hoidmisel – milliseid lapsi olete hoidnud, mis olid teie ülesanded ja mida õppisite sellest kogemusest.
 • Mida te lastega teeksite? Teile meeldib koos lastega nikerdada, oskate käsitööd, meeldib laulda, viiksite lapsed metsa seenele või käite ratsutamas ja võiksite ka lapsed kaasa võtta kui lastel ja vanematel huvi?
 • Mis on teie tugevad iseloomujooned?

Kunagi otsisin ise lapsehoidjat ja üks neiu kirjutas, et eelmises peres olid vanemad teda naljatades Mary Poppinsiks kutsunud ja vanavanemad Julie Andrewsiks. Lisaks oli ta kogu tekst nii erinev teistest, et ma isegi ei viitsinud ülejäänut 150CV-d vaadata ja ma siiani ei usu, et seal oleks olnud sobivamat valikut… Samas muidugi ei tasu kirjutada asju, mida tegelikult ei ole.

4. Kirjeldused teistes keeltes

Kui tahate pakkuda teenust vene ja inglise keeles lapsehoiu teenust siis palun kirjutage kogu kirjeldus ka vastavas keeles. Kui ma olen välismaalane ja ankeedis on eesti keeles pikk kirjeldus ja siis lapsehoidmis kogemus (inglise keeles) on kirjas, et yes, siis kahjuks see ankeet ei ole väga atraktiivne. Ja samuti vene keeles – kui te ei suuda vene keeles isegi kirjutada seda, et mis on teie kogemus siis suure tõenäosusega ei ole te valmis selles keeles lapsi hoidma.

5.  Teenused

Siinkohal on väga lihtne reegel – valige kõik, mis teie kohta käia võiks. On päris palju ankeete, kus ei ole näiteks valitud ei “hoian üksinda” ega “hoian koos oma lapsega” – see tekitab ju tunde, et võtate hoopis oma vanaema kaasa kui last hoidma tulete 😀

Samuti peaks olema valitud vähemalt üks valikutest “tulen kohale” või “hoian enda juures”. See on tavaliselt esimene filter mille lapsevanem vajutab ning kui teil pole kumbagi valitud siis teid keegi ei leiagi.

6. Soovitajad

Kas teil tõesti ei ole ühtegi rahulolevat klienti varasemast, kes teie kohta hea sõna ütleks? Soovitus ei pea olema ülipikk – piisab 5-10 realisest tekstist.

7. FB like nupp

Võibolla tundub see nupp väärtusetu, aga iga kord kui keegi seda nuppu vajutab siis näevad tema sõbrad FB-s, et ta on seda lapsehoidjat soovitanud. Ja paljud eelistaksidki tuttava tuttavat ja mitte täiesti võõrast. Seega kui olete ankeedi korralikult valmis saanud siis kopeerige link oma profiilile FB ja andke ka tuttavatele teada, et otsite hoolealuseid. Suhtlesin just ühe küllaltki populaarse ankeedi omanikuga ja ta ütles, et paljudele ta tuttavatele tuli üllatusena, et ta lapsi hoiab ja sealt kaudu oli juba päris palju inimesi ka leidnud 🙂

 

Foto : http://www.flickr.com/photos/supermariolxpt/

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  3 comments for “7 suurimat viga, mida lapsehoidjad teevad ankeedi täitmisel

 1. Kristiina
  07.05.2011 at 16:55

  Kuidas on võimalik profiilipitl lisada? Ma ei leidnud seda Connect with Facebook nuppu.
  Üleval paremal on Profiili nupp , vajutades sinna siis ilmub minu ankeet , aga seal lehel samuti ei saa pilti lisada. milles probleem?

 2. Katrin
  12.06.2011 at 21:50

  Piltide laadimisega on jah kehvasti. Ainuke nupp mis profiilil kajastub, ja millega saaks seostada piltide ülesse laadimis on “fill with facebook”, olles seda nuppu vajutanud ja oodanud,kuid pildi üless laadimist ei toimu.

 3. Liisi
  11.01.2012 at 16:15

  Mina sain küll omale kenasti pildi. 🙂
  Küsimus hoopis selline, et kuhu ma peaksin kirjutama “soovitaja” kommentaarid? Kas lühitutvustusse?
  Kas seda lühitutvustust üldse näevad kõik, kes minu ankeeti vaatavad (mulle tundub, et seda ei näitagi)???

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga