Milleks on hea lapsehoidja MTR registreering?

Ametlik lapsehoidjaPaar päeva tagasi sai teatatud FB lehel, et nüüd on võimalus ja sisestada info om MTR registreeringu kohta. Arvasin, et paljud lapsehoidjad kasutavad võimalust, et oma ankeeti esile tõsta ning suurema tõenäosusega leida endale uusi hoolealuseid.

Reaalsus on see, et hetkel vajutades seda kollast ikoonikest filtrites tuleb esile 3 ankeeti – ja seda terve Eesti kohta.

Siinkohal tahakski võibolla tua välja mõned plussid lapsevanemate seisukohast, miks lapsevanem peaks üldse selle nõude lisama oma lapsehoidja valikutesse:

  1. Esiteks paljud omavalitsused (sh. Tallinn) annavad lapsehoiutoetust ainult juhul, kui hoiuteenust pakub lapsehoidja või lastehoid, kes on majandustegevuse registris ning kellel on registreeritud, et võivad pakkuda lastehoiuteenust. Kuna praeguseks hetkeks on lasteaiakohad jagatud siis need, kel ei õnnestu last sel sügisel aeda või sõime saata hakkavad otsima alternatiive ja arvatavasti paljud esmajoones üritavad leida siiski ametlikku hoidjat.
  2. Lapsehoidja MTR registreeringu saamiseks peab olema läbitud lapsehoidja kutsekoolitus, tehtud eksam ning samuti on vajalik karistusregistri väljavõte – seega see kutsetunnistus annab ka lapsevanemale suurema garantii, et tegu on inimesega, keda võib oma laste juurde usaldada (samas lisakontroll ei tee halba kunagi).
  3. Kolmandaks põhjuseks võiks/peaks olema see, et kui inimene siiski täiskohaga tegeleb lapsehoiuga siis siiski oleks ju mõistlik vajalik bürokraatia korda ajada – igaüks meist tahab haigekassa kindlustust, tulevikus pensioni ja muud säärast – seega kui on siiski tunne, et lastehoid on kutsumus, mida tahaks ka tulevikus teha, siis tasub koolitus läbida ja ennast FIE või OÜ-na registreerida.
Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  2 comments for “Milleks on hea lapsehoidja MTR registreering?

  1. Maiken
    30.05.2011 at 10:41

    Tegevusloa taotlemine on väga pikk protsess ja suure bürokraatia tõttu jääbki see paljudel taotlemata 🙁 ise üritan praegu tegevusluba saada ja tuleb tõdeda et see on suurem pähkel kui oleksin ette kujutanud …
    Olen nõus, et lapsehoidjad peakski läbi üsna tiheda sõela laskma aga lapsehoidjatele võiks olla toeks mõni ametnik, kes aitaks sellest asjast läbi närida, see ju kaotaks ära ka probleemi sõimerühmade puudumisega seoses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga