Kus su uued botased on???

triigitavad nimesildidMööduvad laagripäevad ja laps on kodus tagasi. Reisikoti lahtipakkimisel on üllatus suur: kelle särk see on, kus su uued botased on, see ei ole sinu dressipluus, sul oli roheline saunalina kaasas jne. Ohates tunned, kuidas mure võimust võtab. Mis edasi? Kas soovid oma suve rikkuda suvelaagris kadunud või vahetusse läinud asjade otsimise ning asendamisega? Kui ei, siis nimesildid võivad sinu suve ilusamaks muuta.

Ly Kirikal Nimeline OÜ-st annab 8 väga head soovitust, kuidas kõige parem on nimesilte võimalik enda kasuks tööle panna, et ülaltoodud “üllatused” teie pere ei tabaks.

 1. Käekirjaliselt kirjutatud nimi vs trükitud nimesilt. Laagrisse kaasa võetavad asjad tuleb varustada lapse nimega. Mõni lapsevanem haarab selleks kirjapulga ja mõni tikib lapse nime rõivastesse. Kui lapse nimi on 4 tähte, siis võib eelnimetatud lahendustest abi olla. Kui lapse eesnimi on aga 14 tähte ning lisaks oleks vaja veel lisada perekonnanimi ja telefoni number või muud kontaktid, siis soovitan kasutada nimesilte. Nimesiltidele trükitud tekst on selge ja loetav ka väga väikse teksti suuruse juures.
 2. Mõelge läbi kuhu nimesilte vaja läheb. Nimesiltega võib varustada kõik asjad aga kas see on alati vajalik ning rahakoti seisukohalt mõistlik?! Kui olete lapsele ostnud kasutatud riiete poest 1 EUR eest pluusi, siis lapsevanema seisukohalt võib nimesildi vajadus olla väiksem kui Stockmannist ostetud 30 EUR maksvate pükste korral. Lapse lemmikuteks kujunenud asjad tuleks lapse seisukohast ka nimesiltidega varustada, sest kadumisest võib saada lapse jaoks suur kurvastuse allikas. Samas peaks laagri juhendajate ja treenerite vaatenurgast kõik asjad nimesiltidega varustama, sest nemad on üldjuhul need kes laagri lõpus omanikuta asjade kuhjaga silmitsi seisavad.Teiseks oluliseks momendiks kadumise kõrval on hügieen. Keegi ei soovi kui teised sinu hambaharjaga hambaid pesevad või soovimatud külalised kammiga lapse juustesse satuvad. Ka joogipudel ja käterätik peaks igaühel ikka oma nimega olema.
 3. Nimesildi pesukindlus. Olenevalt nimesild kasutuskohast peab nimesildi pesukindlus olema vähemalt sama hea kui on alusmaterjalil. Oluline on, et pesukindlus oleks niinimesildi materjalile (triigitavate/iseliimuvate nimesiltide liim, nimesildi servade narmendamine, nimesildi materjali rebenemine, kulumiskindlus, pleekimine jne.) kui ka trükile nimesildil. Sageli neid kahte asja müügiprotsessis eraldi ei käsitleta ja tulemuseks võib olla avastus:
 • Nimesilt on peale pesu alles aga kogu tekst nimesildilt on kadunud.
 • Soovite rõivaid pesta 60C juures aga nimesilti soovitatakse pesta 40C võimadalama temperatuuriga.
 • Nimesilt tuleb pesus ära aga liim jääb asjade külge ka peale pesu.

 

4. Nimesildid kujunda koos lapsega. Valige koos pilt ja värvid nimesildile. Leppige kokku mis infot nimesildile peaks kirjutama ja kas see kirjutada kirja- või trükitähtedega. Ka 2 aastane pisipõnn omab siin juba oma arvamust ning arvestama peaks ka asjaoluga, et nimesildid lähevad ju lapse riietele! Nimesilt tuleb popilt kujundada, et laps seda ei häbeneks.

5. Nimesiltide tellimisel ära varusta ennast mitme aastase nimesildi varuga. Näiteks 3 aastat lauasahtlis oodanud nimesildid ei pruugi enam asjadele kinnituda. Lisaksmuutuvad nimesildi kasutuks kui nimesiltidele trükitud kontaktandmed peaksid muutuma(telefoni number, aadress, e-mail, kool jne.

6. Nimesildid kinnitage asjadele koos lapsega. Leppige kokku kuhu nimesildid riietes kinnitate. Nimesildi saab kinnitada rohkem või vähem märgatavasse kohta – peamine, etneed oleks ka kadunud asjade leidjale nähtavad. Kui nimesilt „ära peita”, siis tuleb asjade leidmiseks või tagastamiseks, lisaks otsida ka nimesildi asukohta. See aga muudab nimesildi kasuteguri asjade tagastamiseks peaaegu nulliks.

7. Kuidas nimesildid asjadele kinnitada? Nimesiltide materjale on väga erinevaid ja samuti nimesiltide trükkimise tehnoloogiaid. Kui plaanid kasutada nimesilte nii sise- kui ka välistingimustes, siis tuleb valida nõuetele vastav nimesilt. Triigitavate nimesiltide korral soovitan osta nimesildid, mida saab nii triikrauaga kinnitada ja vajadusel ka õmmeldes kinnitada. Enne ostu veendu, et nimesilti saaks ka õmmelda, sest kõiki triigitavaid nimesilte ei saa rõivastele õmmelda ja see tekitab olukorra, kus tellida tuleks mitut erinevat tüüpi nimesilte.

 • Õmmelge nimesildid paari pistega asjadele kui:
  • alusmaterjal on õrn ja ei sobi triikimiseks;
  • soovite nimesildid kinnitada „ajutiselt” st. hiljem soovite nimesildid eemaldada. Seejuures on hea ka see, et samu nimesilte saate veel ka hiljem järgmistel asjadel kasutada!
 • Triikige nimesildid asjadele kui soovite nimesildi 100% kindlusega paika panna ja alusmaterjal sobib triikimiseks.
 • Iseliimuvad nimesildid (sh. nimesildid jalatsitesse) saab vaid ühe korra kinnitadast. kohe tuleb nimesilt õigesse kohta kleepida. Nimesilt tuleb asetada puhtale ja kuivale pinnale ning seda ümber tõsta ei saa. Jalatsitesse mõeldus nimesilte soovitan kasutada jalatsi sisetallal.

8. Nimesildid aitavad suve pingevabamaks muuta. Selgitage lapsele, et nimesilt…

 • ei vabasta teda kohustusest oma asjadel silm peal hoida ning ise oma asjad üles otsida,
 • ei too asju tagasi vaid aitab neil õige omaniku juurde jõuda,
 • ei kaitse pahatahtliku ärandamise eest!.

Samas usun, et nimesildid aitavad lapsevanemal,juhendajal/treeneril suve pingevabamaks muuta lapsel ja suvelaagri.

Eelnevalt toodud soovitused on antud Nimeline OÜ poolt pakutavate nimesiltide seisukohast ja aasta jooksul läbi viidud uurimustele toetudes. Viimase aasta jooksul olen teinud katseid erinevate müüjate poolt pakutavate nimesiltidega, pannes proovile nii nimesildi materjalide kui trüki vastupidavuse. Parimad ja kvaliteetsemad katse tulemused kogusin kokku ning täna saan neid nimesilte veebipoe www.nimeline.ee vahendusel jagada juba kõikide teiega.

Kui sul tekkis nimesiltide teemal küsimusi, mida eelnevalt ei käsitlenud, siis anna sellest julgeltteada info@nimeline.ee .Kui leidsid eelnevast midagi kasulikku, siis tule Nimeline fänniks http://www.facebook.com/nimesilt ja oled ka edaspidi meie tegemistega kursis Facebookis

Soovin ilusat suve ja loodan, et kõikidel on laagrisuvest veelgi rohkem rõõmu kui laste asjad enne laagrisse minekut nimesiltidega varustame ning kadunud või vahetusse läinud asjadkiiresti tagasitee omaniku juurde leiavad!

Ly Kirikal

Nimeline OÜ

 

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga