Lastega randa : mida võtta ja mida jätta

Lastega rannasNüüd, kus ilmateada taas lubab veidi suvisemaid ilmasid ja paljudel puhkus alanud, siis tekkis mõte panna kirja, et kuidas kõige mugavam on lastega rannas käia… Alljärgnevalt siis 10 kõige olulisemat punkti, millele peaks enne ranna poole suundumist mõtlema.

1. Päikesekreem

Laste nahk on tunduvalt õrnem kui täiskasvanutel ja seega päevituskreem on KOHUSTUSLIK inventar. Heledanahalistele lastele soovitatakse panna 30 faktoriga kreemi – kui lapsed juba kergelt pruunid siis võib ka 15 olla. Ja kindlasti tasub kreemi lisada kui laps pikemalt vees mänginud.

2. Müts

Kuna väikesed lapsed ei pruugi ise aru saada, kui kuumusest pea pööritama hakkab siis selle ennetamiseks on targem kohe müts pähe panna. Kõige parem peakate on laiema äärega ja nööridega puuvillane kübar – see hoiab ka lapse näo kaetud päikese eest, ei kao tuulega või müramishoos ära ja kuivab ka suht kiiresti.

3. Joogivesi

Kindlasti varuda suuremal hulgal vett kaasa – või siis naturaalset mahla. Igasugused kihisevad karastusjoogid võivad ju küll lastele meeldida, kuid nad ei pruugi anda kehale vajalikku veekogust, et dehüdratsiooni ei tekiks.

4. Söök

Kui te just ei plaani rannas ainult tunnike olla siis tasub kaasa võtta näksimist. See on hämmastav kuidas kodus kolm makaroni söövad lapsed suudavad rannas süüa nõuda. Väga mugav variant on puhastatud juurviljad – need säilivad hästi, neid on hea lihtne süüa ning täidavad ka kõhtu. Samuti näkileivad, õunad, pirnid on läinud hästi kaubaks. Olen näinud isegi nii tublisid suvitajaid, kes on termokastiga kaasa võtnud salatid ja muud paremat.

5. Mänguasjad

Kuigi lapsed võivad olla loovad, siis tihti ikkagi juhtub nii, et rannas mingi moment igavus peale tuleb. Sellise olukorra vältimiseks on abiks, pall, ämber, kühvel ja miks mitte ka veepüss – viimane neist võib tegevust anda tundideks. Muidugi olge eelnevalt kindel, et lapsed saavad aru, et kõik ülejäänud päevitajad ei soovi osaleda nende lahingutes.

6. Raha

sõltub muidugi kui põhimõttekindel lapsevanem te olete, kuid hetkel on suuremad rannad täis kooliõpilasi, kes käivad ringi termokastidega ja karjuvad kõva häälega “jäätis”. Ja 30 kraadises kuumas ei suuda isegi keelduda – rääkimata siis lastest. Seega mõned mündid taskupõhjas võiks ju olla.

7. Sääsetõrjevahend

Kuigi päris päikese käes neid vereimejaid ei kohta, siis samas võite kindlad olla, et lähimas varjulises puudesalus on neid paarsada tükki ja kõik varitsevad teid. Seega üks sääsetõrjevahend kotipõhjas või aidata vältida katkikratsitud jalgu ja päevikestvaid kurtmisi, et selg sügeleb.

8. Esmaabivahendid

Üldjuhul piisab desinfitseerivast vedelikust, vatist ja plaastrist.

9. Veekindel marker

Juhul kui lähete suurde randa, kus lapse jälgimine keeruline siis soovitaks lapsele käe peale kirjutada oma telefoninumbri – mitte keegi ei planeeri ju last kaotada rannas silmist, kuid Murphy seaduste kohaselt väheneb sellise õnnetuse tõenäosus, kui juba selleks ette valmistate.

10. Jalanõud

Soovitatavalt kas Crocsi või plätude taolised jalanõud, mida on kerge jalga panna ja ära võtta. Kuigi paljajalu käimine on kindlasti kasulik, siis samas suurtes randades kahjuks igasugust prahti võib liiva all peituda ning samuti üle 30kraadise soojaga võib rannaliiv soojeneda temperatuurini, mida lapse jalg ei suuda kannatada.

Loodetavasti ülaltoodud nõuannetest on abi ja lastehoid.net tiim soovib teile ilusat suve. Aga kindlasti hoidke silm meie tegemistel peal – juba augustis plaanime üllatada kõiki lapsevanemaid juba uute ja funktsionaalsete rakendustega.

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga