Mis on tegelik lapsehoidja palgasoov?

Umbes aasta tagasi oma esimesel tegevusnädalal sai tehtud meie kasutajate hulgas küsitlus seoses lapsehoidja palkadega. Kuna sel hetkel said vastata kõik ning samuti ei olnud sõnastus piisavalt täpne, siis otsustasin teemat korrata – sel korral juba andmetele tuginedes, mida reaalsed lapsehoidjad on oma ankeedides kirja pannud.

Valimiks võtsin üle-Eesti viimased 50 lapsehoidjat, kes on postituse kirjutamise hetkel oma ankeeti uuendanud. 50-st viimati uuendatud lapsehoidjast oli oma minimaalse palgasoovi (ehk siis palgasoovi 1 lapse hoiu korral juhul kui kuus hoiutunde üle 80) märkinud 33 ja maksimaalse palga oli oma ankeedis välja toonud 20 inimest (see siis palgasoov suurema hulga laste hoidmisel, ekspresshoiul vms.).

Lapsehoidjate palgasoovide vahemikud

Keskmine minimaalne palk oli 2.65 EUR/h ning keskmine maksmimaalne palgasoov oli 4.64 EUR/h.  Kuna minimaalsed palgasoovid on võrreldavad, siis sai tehtud ka väike  graafik. Nagu näete, siis on jaotus küllaltki võrdne, kuid vahemik 3-3.49EUR/h on siiski selgelt eristuv. Ehk siis iga kolmanda lapsehoidja palk peaks jääma sinna vahemikku 😉

Kõige väiksemaks palgasooviks oli antud juhul ühel ankeedil märgitud 1.40 EUR/h ja kõige suurem minimaalne palk oli antud valimis 5 EUR/h.

Ma ei hakanud sarnast võrdlust tegema maksimaalsete palgasoovidega kuna mõni hoidja oli nõus hoidma ka 6 last ja teine oli ankeedis märkinud, et üle ühe lapse jutule ei võta. Seega taoline võrdlus oleks küllaltki meelevaldne kuna palgasoovid kõikusid vastavalt vahemikus 2.20 – 10 EUR/h, mis on küllaltki lai skaala.

Kui nüüd millalgi rohkem vaba aega tekib, siis teen kogu andmebaasile ühe korraliku analüüsi – huvitav oleks ju teada kui palju mõjutab palgasoovi suurust lapsehoidja vanus, asukoht või siis näiteks tõesti see maksimaalne hoiulaste arv.  Aga senikaua võivad uudishimulikumad kautada meie Premium paketi võimalusi ja teha just endale sobiva analüüsi kodukandi lapsehoidjatest 😉

Ja siinkohal tahaks lapsehoidjatele panna südamele, et kuigi need palga väljad ei ole kohustuslikud, siis hetkel on päris suur hulk lapsehoidjaid need ära täitnud ning kui lapsevanemana peaksin valima 4 sobiva kandidaadi vahel, kellest 2 on ka palga märkinud ankeeti ja kaks mitte, siis mu esimesed telefonikõned oleksid neile lapsehoidjatele, kelle puhul ei pea ma enam hakkama seda osa uurima.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  1 comment for “Mis on tegelik lapsehoidja palgasoov?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga