Mida hinnata lapsehoidja ankeedi juures?

Kui sattuda esimest korda lastehoid.net lehele, siis võib sattuda päris suurde segadusse… Hoidjaid on kümnete kaupa – Tallinnas ja Tartus suisa sadu lapsehoidjaid ning tahaks ju ikka seda kõige paremat. Siinkohal viisimegi oma Facebooki fännide seas läbi küsitluse, et mida nemad hindavad lapsehoidjate juures – ehk on sellest abi ka uustulnukatel…

Mis info on sinu jaoks oluline lapsehoidja ankeedil?1. Varasem töökogemus lapsehoidjana

Enam kui 51% vastanutes pidas varasemat töökogemust kriitiliseks. Keegi meist ei taha ju anda last hoida inimesele, kes seda teha ei oska. Seega tasub kindlasti vaadata hoidja ankeedist kui palju ja mis kujul on tal olemas töökogemus (või miks mitte ka lihtsalt kogemus) lastega. Tublimad lapsehoidjad on ankeedis pikemalt lahti kirjutanud ka varasemalt hoitud laste vanused ja tegevused, mis nad nende lastega läbi on viinud.

2. Lühitutvustus

38% vastanutest märkis, et neile on oluline ankeedil olev lühitutvustus. Ühelt poolt tundub see ju suht ebaoluline väli, kui kogemus lastehoiuga on lahti kirjutatud, kuid tihti just see enda lühitutvustus annab parima pildi lapsehoidja olemuses. Isiklikult lapsevanemana helistaks ainult viimases hädas inimesele, kes ei oska enda kohta muud öelda, et ta on 43-aastane naisterahvas – selle info saan kätte juba lapsehoidjate üldnimekirjast (kui just inimesel pole nimega vedanud ja teda kiputakse seetõttu nime järgi vale soo esindajaks pidama ;p ). Omalt poolt soovitaks kõigile lapsehoidjatele – kirjutage pikemalt, kes te olete ja mis teid huvitab! Kui olete raamatusõltlane siis defineerige ennast läbi raamatute, kui teile meeldib käsitöö, siis mainige seda… Olete osalenud 3-l laulupeol? Super! Mina tahaks küll endale lapsehoidjat, kes oskaks lastele laule õpetada!

3. Vanus

See oli suurim üllataja antud küsitluses, et 25% inimestest pidas vanust oluliseks valikukriteeriumiks – selle nädala küsimus ongi just sellest inspireeritud, et välja selgitada, mis vanus siis lapsehoidja jaoks kõige parem on. Hetkeseisust paistab, et kõige enam eelistatakse hoidjaid vanuses 25 – 40.

4.  Soovitused eelmisest töökohast

23% olid ka siia linnukese kirja pannud.  Enda kogemustest võib öelda, et olen isegi üle ookeani kõne teinud, et uurida lapsehoidja tausta eelmisest perest ja see on oluline. Kõige parem on kui hoidja saab teile anda pere kontaktid ja saate otse neile helistada – isiklikult olen olnud mitmele oma hoidjale soovitajaks ja üllatav kui vähe inimesi tegelikult helistab.

5. Elukoht/asukoht

Lisaks minule oli selle faktori küsitluses veel välja toonud 15 inimest ning ise peaksin seda vanusest isegi olulisemaks. Tegelikult on isegi kurb vaadata, kuidas nii paljud lapsehoidjad ei kasuta meie lehe võimalusi ära ja märgivad enda asukohaks lihtsalt Tallinn. Tegelikult oleks ju tore kui sobiv lapsehoidja elaks kodu või töö lähedal – sõltuvalt, kas soovite hoidu enda pool või viite lapse hoiule… Minu enda soov, et teaksin oma kodupiirkonnas 3km raadiuses vähemalt kolme toredat lapsehoidja on peaaegu täitunud.

6. Palgasoov

15% ja ausalt öeldes positiivne üllatus… Palk on oluline, kuid samas hea näha, et hinnatakse enne paljusid teisi faktoreid ja usun, et hea lapsehoidja saab selle võrra ka kõrgemat tunnihinda küsida, mis on ka täielikult loomulik. Palga teemal on blogis olnud mitmeid postitusi ja seega pikemalt ei peatuks siin.

7. Kiitused/pretensioonid

Üks funktsionaalsusest, mida peame lähiajal arendama hakkama, et saaks kiirelt ka ülevaate, mis sellest lapsehoidjast arvatakse. Hetkel kahjuks on seda informatsiooni väga keeruline hankida :S

8. Ankeedi korrektsus

Olen ise näinud andmebaasis ankeete, mis kubisevad vigadest või mille lauseehitus on enam kui segane. Samuti mõjuvad häirivalt ankeedid, kus ei ole kasutatud täislauseid. Juhul kui teie emakeel ei ole eesti keel, siis märkige see kindlasti ära – sellisel juhul on inimesed mõistvamad.

9. Emakeel

11% vastajates pidas ka seda kriitiliseks osaks – arvatavasti mängib see rolli just väikeste laste puhul. Samas koolieelikute puhul võib olla päris hea mõte võtta hoidjaks teise emakeelega inimene, kes õpetaks lastele mõnda võõrkeelt.   Küsitlusele vastas 101 inimest – võis valida ka rohkem kui 1 kriteeriumi 😉 Küsitluse täpseid tulemusi saab näha siin. Iga nädal uus lapsehoiu teemaline küsitlus, kus kõigi vastanute vahel läheb loosi 3 Premium paketti

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga