Kas SINA tead, mida su laps arvutis teeb?

Alati kui hakkan kuskil meie projekti tutvustama, siis üks esimesi küsimusi on, et kuidas me garanteerime turvalisuse? Kui alguses üritasin ma sellele küsimusele absoluutselt õiget vastust välja mõelda, siis praegu vastan tavaliselt ausalt, et 100% garantiid ei saagi siin ilmas anda – saame muuta ainult oma lehte järjest informatiivsemaks ja funktsionaalsemaks, et lapsevanem saaks otsustamiseks piisava hulga infot.

Ja siis näen, kuidas need lapsevanemad, kes nõuavad meilt absoluutset turvalisust,  ei tunne isegi minutike päevas huvi oma järeltulija tegemiste vastu internetis. Ja kui julgen arvamust avaldada, siis öeldakse, et antiviirus on ju arvutil peal ja tema niikuinii arvutist midagi ei jaga. No vabandage väga! Millegipärast usun, et isegi kui lapsehoidjate lehele on registreerinud ennast halbade kavatsusega inimesi, siis nende hulk mujal  internetis on sadades kordades suurem.  Ja need “pahad” ei olegi huvitatud tööintervjuust lapsevanemaga kui nad pääsevad internetis lastele  ligi ilma vaeva nägemata.

Ma tean – siinkohal mitmed lapsevanemad raputavad nördinult pead ning väidavad, et nende laps küll võõrastega internetis ei suhtle… Kindlasti on selliseid üksikuid õnnelikke lapsevanemaid, kelle usk on õigustatud,  kuid hiljuti tegin ühe projektiga seoses testi ja tulemus on näha pildil (laste nimed on peidetud ja pildid moonutatud, kuid kõik ülejäänud on täiesti algupärane screenshot arvutiekraanilt).

 

Ärge veel politseisse avaldust tegema jookske;) Tegu on minu libaprofiiliga, mida kasutasin elulise näitena, et tutvustada kohalikus koolis töötuba “Ellujäämiskursused virtuaalses reaalsuses” ning nii mu “sõbrad” kui ka kooli pedagoogid teavad nüüd, et see on näitlik profiil.

Samas ei muuda see fakti, et 1 nädalaga suutsin teha  profiili, mille aksepteeris 152! põhikooli õpilast oma sõbraks! Sel hetkel kui sõpru lisasin, olid mu profiilipilt ja nimi küll veidi teistsugused, aga täpselt seda ma ju demonstreerida tahtsingi.

Küsiksin siinkohal veelkord – kas te tõepoolest teate, mida teie lapsed arvutis teevad ja kellega suhtlevad???

Mõned huvitavad faktid veel (kiirküsitlus, mis on läbi viidud 38 põhikooliõpilase seas vanuses 11-14 aastat:

  • 38% vastanutest ütles, et neil on Facebookis üle 250 sõbra
  • Kõige populaarsem internetileht on YouTube – seda kasutab üle 75% vastanutest igapäevaselt. Küllaltki napilt järgneb sellele FB (60% igapäevaseid kasutajaid) ning paistab, et näiteks rate.ee on välja suremas – 0 kasutajat antud valimis 😉
  • 50% vastanud õpilastest usub, et oskab internetis anonüümselt käia ning sama suur osa vastanuist arvab, et nad ei vaja interneti teemalist koolitust kuna nad teavad niikuinii kõike mida vaja.

Ootan juba huviga järgmist nädalat, mil järgmine üritus toimub – esimene kohtumine oli igatahes
kergelt shokeeriv, aga samas vägagi hariv..

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga