7 põhjust, miks lapsevanem sulle ei helista!

Waiting for call/iStockphotos.com

Miks on nii, et mõni lapsehoidja mulle hilistel õhtutundidel paaniliselt helistab, et uurida, kuidas ankeet maha võtta – lapsevanemad ummistavad ta telefoni ja e-posti ja vabad ajad kaovad kui kevadine lumi.  Samas teine päev helistab lapsehoidja, kes pole paari kuu jooksul saanud ühtegi telefonikõnet ja tahab teada, kas ta ankeet on ikka kõigile nähtav…

Mul on välja kujunenud lihtne kontrollpunktide loetelu, mille siis avaldaksin ka kõigile blogi külastajatele.

1. Asukoht

Kuna meie kaart põhineb Google Mapsil, siis me ei jaga täpseid suuniseid ja inimene saab ise otsustada, kuhu ta ennast kaardil asetab. Kahjuks on väga uur hulk lapsehoidjaid meil asetanud ennast Tallinnasse või Tartusse ilma tänavat või linnaosa täpsustamata – seega on näiteks Balti jaama kandis üks punkt, kus on üle 100 lapsehoidja ja seega kõigil neil hoidjatel, kes ennast sinna asukohta on märkinud on tõenäosus, et lapsevanem temaga ühendust võtab palju madalam kui neil, kes “oma isiklikku” punkti kaardil omavad.

Lahendus: Määrake oma asukoht vähemalt tänava täpsusega – kui te majanumbrit päris panna ei taha, siis nihutage asukoha ikoon kaardil näiteks lähimasse bussipeatusesse. Nii  võite kindlad olla, et te jääte silma just lastevanematele, kes teie piirkonnast lapsehoidjat otsivad.

2. Kirjeldus

Ma olen näinud liigagi palju ankeete, kus töökogemus lastega (Eesti keeles) lahtrisse on kirjutatud et hoian lapsi eesti keeles. Uskuge mind – sellise lause peale võetakse teiega ühendust ainult juhul, kui olete ainus lapsehoidja 10 km. raadiuses (ja sellist punkti on meie kaardil päris keeruline leida). Sinna soovitan kirjutada, et miks te arvate et oskate üldse lapsi hoida, mida te lastega teeksite ja miks lapsevanem peaks teie kasuks otsustama. emad otsivad ju tegelikult mitte ainult lapsehoidjat vaid turvatunnet ning mida pikem tekst, seda paremini oskan hinnata, kas see hoidja sobiks minu jaoks.

3. Ankeedi uuendamine

Hetkel on eespool nimekirjas viimati uuendatud ankeedid – kui te pole kuu aega oma ankeeti üle vaadanud ja uuendanud, siis Tallinnas ja Tartus võite üldse nimekirjast välja jääda kuna kuvatakse alati maksimaalselt 50 kõige sobivamat kandidaati nende andmete uuendamise järjekorras.

4. Teenused

Mida rohkem teenuseid panete seda suurem on tõenäosus, et tulete ka kaardil välja. Kui pakute ainult neljapäeviti päevast hoidu lapse kodus, siis lihtsalt ei pruugi väga palju vanemaid olla,  kes nii spetsiifilist asju vajaksid.

5. Palk

Hetkel on meie Premium teenust kasutanud juba üle 100 lapsevanema ja nende hulk suureneb – ja kuna väga paljud hoidjad on oma palgasoovi kirja pannud, siis lapsevanem võib eelistada valiku nende vahel teha kuna ta säästab endale aega ning ei pea laskuma palgaläbirääkimistesse. Samuti kui hakkate palka kirja panema, siis olge realistid – naljakas on vaadata 16.aastaseid lapsehoidjaid, kelle palgasoov on vahemikus 4-10EUR/h – selle palgaga saab juba endale kutsetunnistusega hoidja, kellel on päris tugev kogemus lastehoiuga.  Palgateemat on ka siin blogis varasemalt käsitletud (Lapsehoidja palk).

6. Perekonnanimi ja telefon

See punkt nüüd kehtib väheste lapsehoidjate kohta, kuid ikka on baasis lapsehoidjaid, kes ei taha panna perekonnanime ja telefoni.  Isiklikult tahan googeldada iga lapsehoidja tausta enne kui temaga üldse ühendust võtan ning ilma perekonnanimeta on see võimatu.  tekib paratamatult küsimus, et mida inimesel varjata on ja kui ankeet ei ole just muidu suurepärane, siis ei hakka ühendust võtma.

7.  Kirjadele ja telefonile vastamine

Te võite ülaltoodud 6 punkti ideaalselt täita, kuid sellest on väga vähe kasu, kui te ei vasta oma telefonile või kirjadele. Paljud lapsevanemad kurdavad, et lapsehoidjad ei reageeri nende kõnedele – juhul kui te tõesti ei saa telefoni vastu võtta, siis saatke sms palvega hiljem helistada või kiri saata. Samuti püüdke ikka kord päevas oma postkasti kontrollida ja isegi juhul kui pakkumine ei sobi, siis palun vastake.

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga