Matemaatika Eesti Vabariigi moodi

Ma usun, et kõik on koolis lahendanud tekstülesandeid 😉 Kahjuks tundub, et poliitikutel on kuidagi mõni peatükk vahele jäänud, sest kuidas suhtuda sellisesse tehtesse:

 

Katil on poeg, kes on sündinud detsembris. Kati elab Tallinnas ja sai just teada, et kuna poeg ei ole sügisel veel 3 aastane, siis ei saa ta endale veel lasteaiakohta. Samas Kati tegelikult oleks tahtnud juba ammu tööle minna ja ta peab tööle minema koheselt kui laps saab 3 aastaseks.

Kuna Katil on magistrikraad ning ta tööandja on väga positiivse suhtumisega lastega emade suhtes, siis saab Kati tööle asudes palgaks 865EUR (mis oli 2011 IV kvartali keskmine palk). Kati on kaalunud ka erinevaid lastehoide, kuid kuna laps haigestub väga kergesti, siis otsustas ta leida endale lapsehoidja alguses, et saaks hästi tööle sisse elada ning alles kevadel lapse panna erahoidu.

Kati leidis toreda hoidja, kes tahab tunnitasuks 2.57EUR kätte. Kuna Kati on aus inimene, siis on ta kursis, et eraisikuna võttes teise eraisiku tööle peab ta täitma vormi INF 14 ja maksma vajalikud maksud riigile.

Küsimus: Kui palju jääb Katil raha üle, kui ta on maksnud kõik kohustuslikud maksud riigile?

Vastuse võite kirja panna siia.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga