Miks lastehoid.net tasuliseks muutus?

Mõned lapsevanemad on viimasel nädalal uurinud, et miks meie lehel enam lapsehoidjatega ühendust ei saa võtta. Samuti on olnud teemaarendusi anonüümste foorumipostitajate poolt, kes on soovitanud meil hakata reklaami müüma ja õnnetud lapsevanemad rahule jätta.

Ja kuna kõigile ükshaaval vastamine on päris ajamahukas töö, siis parem selgitan siin blogis avalikult teile kõigile.

Nagu osad teist teavad, siis algne lastehoid.net leht valmis poolteist aastat tagasi sellise vahva häkkimisürituse raames nagu “Garage48 Tallinn Public Services”. Olen siiani tänulik kõigile neile 7 suurepärasele IT noormehele, kes hoolimata asjaolust, et tol ajal ei uskunud nad eriti, et taolist saiti vaja võiks minna, aitasid lehe valmis teha.

Juba esimesel kull osutus projekt vägagi edukaks – liitus sadu lapsehoidjaid ning juba teisel päeval kui avalikult nähtaval olime leidis esimene vanem omale hoidja. Peale seda sai alguse üks pikk ja põnev teekond. Alguses üritasime projekti teha MTÜ-na ning leida kuskil toetust Peale poolt aastat suhtlust väga erinevate riigiasutuste ja fondidega selgus, et me eriti ei kvalifitseeru kuhugi.

Siis tuli Ajujaht, mis lükkas uuesti sisse hoo vahepeal vaibunud arendusele – taaskord kõik nõustusid, et projekt on vägagi vajalik ning tore, kuid seekord jäime finalistide hulgast välja just seetõttu, et züriil puudus usk projekti pikemasse jätkusuutlikusse.

Nüüd oli leht aasta üleval olnud, liitunud oli enam kui 1500 hoidjat ja pidime meeskonnaga otsustama, mida edasi teha. Üks võimalus oli muidugi leht tiksuma jätta – serveritasu oleks arvatavasti kuskilt ikka saanud ning see variant oli ka täiesti kaalumisel.

Aga kuna ideid ja mõtteid oli nii palju, mida veel realiseerida  ning reaalsus on ka see, et kuigi suurtes riikides on olemas taolised nanny saidid, siis vaevalt keegi viitsiks Eesti jaoks kohandama asja hakata.

Ja nii juhtuski, et mina ja ja projekti tehniline juht otsustasime, et usume projekti piisavalt palju, et nüüd paar järgnevat kuud pühenduda täielikult selle keskkonna arendamisele ning püüda muuta leht nii jätkusuutlikuks, et saaksime asja aktiivselt käigus hoida ja edasi teha ka aasta pärast.

Ma usun, et tasuta nurgakesi internetis on piisavalt palju, kust lapsehoidjat otsida. Meie eesmärgiks on luua tööriist, mis aitaks töötaval lapsevanemal ilma liigse närvi- ja ajakuluta leida abilisi – kas siis lapsehoidjaid, koduabilisi või koduõpetajaid. Unistus tulevikuks on see, et meie lehelt leiab lihtsa vaevaga abilise igaks elujuhtumiks, mis pere ja koduga seoses ette võivad tulla.

Tänan kõiki kasutajaid, kes on juba meie lehe teenuseid tellinud – tänu teile kasvab ja uueneb leht iga nädalaga!

Diana Poudel

lastehoid.net projektijuht

 

 

 

 

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga