Appi – laps läheb lasteaeda!

Taas lähevad lasteaeda kümned tuhanded lapsed ja palju neist esimest korda. Mäletan isegi veel kui keeruline oli esimesel aastal aru saada, mida siis täpselt vaja oleks. Nüüd paar aastat hiljem on asi juba muutunud struktureeritumaks ning siinkohal teekski kõigi lastevanemate jaoks ühe esmase listi. Muidugi võivad lasteaiad ja nõuded olla erinevad, kuid ehk mingi esmase stardipositsiooni see teile annab.

1. Toariided

Üldiselt mingeid nõudeid seal ei ole, kuid ise soovitaks võimalikult kihilist riietust. Kahjuks tihti võib juhtuda, et lasteaed ei ole väga soe ning parem karta kui kahetseda.

Seega jahedal sügisilmal soovitaks lapsele:

  • maika (minu isiklik lemmik on siidi villasegune maika, kuid kahjuks tütar ei ole seda alati nõus selga panema)
  • pikkade käistega puuvillane särk
  • T-särk
  • sukkpüksid
  • lühikesed püksid/seelik

Kui ruum on soe, siis võib pikkade käistega särgi ja sukkpüksid kappi jätta, aga hea kui need olemas on. Lisaks peaks olema alati varuks paar aluspükse ja sokke ning abiks on olnud ka lisa pükste olemasolu – eriti esimesel aastal kui lapsed väljas mängisid siis nad lihtsalt ei suutnud nii kiiresti WC-ni ja juhtus paar korda väikesed tööõnnetusi.

2. Õueriided

See on nüüd lasteaias üks kriitilisemaid osasid. Kuna kasvataja peab riidesse panema terve rühma väänikuid, siis on kasulik võtta riided, mida lihtsalt ei saa valesti panna.

Kuigi populaarsed on kombinesoonid, siis võibolla tasuks siiski kaaluda kaheosalise komplekti muretsemist. Ja kuigi kallite firmariiete muretsemine on paras stress ning tundub jabur siis neid ilusaid riideid anda lasteaeda trööpamiseks, siis soovitan seda teha. Olen näinud kuidas mul laps kiigelt libises ja päris suurde veelompi selili maandus ja ilma veekindla kombekata lõppeks selline tegevus küllaltki kurvalt.

Veekindlate kombekate puhul peate arvestama, et neil on kuivatamiseks spetsiifilised nõuded ja peate kindlasti kasvatajaid hoiatama, et nad neid kombekaid ei paneks kuivatuskappi ega radikale.

Lisaks kombekale siis tasuks kaaluda järgmiste asjade soetamist:

  • villane vest või täisvillane aluskombinesoon
  • villased sokid
  • tuukrimüts (no seda ei saa laps väga tagurpidi pähe panna ja sellisel juhul ei pea muretsema, et laps palja kurguga väljas lippab.)

Kinnastega on nii, et 2-3 aastasele on põhiliselt labakindad – veekindlaid sõrmikuid leidsin lastele alles siis kui nad juba 5 olid saanud. Aga igaksjuhuks tasub ka kappi panna paar paari sõrmikuid, sest kuiva ilmaga on lastel sõrmikutega tunduvalt mugavam.

Jalanõusid peaks praeguse ilmaga olema kaks paari – kummikud ja siis korralikud tossud.

Mõned olulised reeglid:

Riided võivad olla veidi suured, aga jalanõud mitte!
Laps peaks suutma ka kodus kõiki neid riideid, mis talle kaasa annate selga panna.
Suhelge kasvatajaga, et teada saada, kas laps ennast teie kaasa antud riietes ka mugavalt tunneb.

Ja arvestage, et kui teil vähegi veab lasteaiaga, siis järgmised neli aastat saate mõnikord üllatuse osaliseks ja vahepeal ootab teid lasteaiaväravas ilusa printsessi asemel väike mudakoll! Olge selle üle rõõmsad ja ärge pahandage kasvatajatega ega lastega – laste töö ongi mäng ja te olete üks neist õnnelikest lapsevanematest, kelle lasteaial on mõnus suur hoov müramiseks!

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga