Miks ma alustasin ametliku lastehoiuga?

Alustame külalispostituste sarja, kus Maiken Niinelaid  kirjutab oma seiklustest, mis kaasnevad ametliku lastehoiu avamisega. Juba oktoobris avab uksed tema lastehoid Tubli Laps ning Maiken oli  lahkelt nõus kirjutama pikemalt kõigest sellest kuidas idee sündis ja kuidas ta oma unistuse lõpuks ka teoks tegi.

 _________________________________________________________________________________________________

Minu esimene reaktsioon küsimusele, miks ma alustasin ametliku lastehoiuga on olnud alati – miks mitte? Minu meelest ei olegi nagu teist võimalust, kui asja südamega teha.

Mina hakkasin lastehoiuga tõsisemalt tegelema siis, kui mulle öeldi kurb tõsiasi last lasteaeda kirja pannes, et kohti pole ja tõenäoliselt Teie laps ei saa lasteaeda sõime-ealisena. Ma ei saa öelda, et oleksin šokis olnud, sest eks ma ju teadsin, et kohti ei ole ja võib-olla ei saa lasteaeda kohe kui vaja.

Võtsin ette valge paberi lehe ja kirjutasin üles kõik plussid ja miinused mis sellega seoses mulle pähe torkasid, et mõelda välja mingi plaan, mida mööda edasi liikuda. Lõpptulemuseks oli minu ees pilt järgmine: ma kas lähen tööle tagasi ja maksan lapse hoidmise eest või olen oma lapsega kodune ja mulle makstakse teiste laste hoidmise eest. Mulle meeldis teine variant paremini, kuna olen alati tahtnud olla ettevõtja. Hakkasin otsima kursuseid, et lapsehoidja kutsetunnistus ära teha ja ma olin juba nii-nii lähedal, et maksta kursuse eest, kui täiesti kogemata leidsin, et Tallinna Pedagoogiline Seminar pakub seda sama võimalust ja TASUTA! See tähendas, et ma ei pidanud seda võrdlemisi suurt investeeringut tegema ja sain minna kooli tasuta õppima.

Mulle väga meeldis seal koolis, meil oli tore grupp ja huvitav oli kaa. Kui kooliaasta läbi sai ja kutsetunnistus taskus, ei näinud ma enam põhjust miks mitte ametlikult lapsi hoida. Kutsetunnistus ja tegevusluba annavad lapsevanemale samuti natuke kindlama tunde ja neil on võimalus kohalikult omavalitsuselt tagasi taodelda lastehoiu toetus. Natuke tundus mulle koomiline see, et kui otsisin oma lapsele hoidjat siis sattus minu teele päris palju hoidjaid kes küsisid ulmeliselt kõrget hinda ja kui küsisin kogemuse ja kutsetunnistuse/kursuste kohta siis vastas üks tüdruk mulle: „ kas nüüd peab juba lapsehoidjaks kah õppima vää?!“

Igatahes hakkasin ma uurima, kuidas võimalikult kiiresti sellega alustada, minu üllatuseks, ei olnud vähemalt TPS-i koolituses sees sellist osa, mis oleks lapsehoidjaid juhendanud ettevõtlusele või julgustanud tegevusluba hankima. Õnneks olin ma piisavalt palju juba ise tuhninud internetis ja ennast paljude asjadega kurssi viinud. Nüüd oli tarvis vaid alustada…

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

  1 comment for “Miks ma alustasin ametliku lastehoiuga?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga