Ettevalmistused oma lastehoiu avamiseks.

Jätkame külalispostituste sarja, kus Maiken Niinelaid  kirjutab oma seiklustest, mis kaasnevad ametliku lastehoiu avamisega. Juba oktoobris avab uksed tema lastehoid Tubli Laps ning Maiken oli  lahkelt nõus kirjutama pikemalt kõigest sellest kuidas idee sündis ja kuidas ta oma unistuse lõpuks ka teoks tegi.

 _________________________________________________________________________________________
Lastehoiu avamine tundus esialgu VÄGA suur ettevõtmine, nii rahalises mõttes kui organiseerimise poole pealt, seega tuli alustada rahulikult. Kutsetunnistuse saamise jaoks olid juba pooled paberitest tehtud: tervisetõend, tõend karistuste puudumise kohta ning kutseeksam. Ausalt öeldes oli mul selleks ajaks juba ettevõte loodud, kui ma koolis alustasin, kuid siis hakkas see ettevõte ka tegutsema lastehoiu alal. Esialgu taotlesin Harju Maavalitsuselt luba hoida lapsi nende kodudes. Selleks pidi vaid maksma riigilõivu 31,95 ja kõik paberid toimetama Harju Maavalitsuse valvelauda. Kui kõik paberid korras saab selle kohta teate, et tegevusluba on väljastatud, juba mõne päevaga kätte. Bürokraatiat oli selle tõendi puhul üsna vähe ja erilisi pingutusi ei nõudnud.

Kummitas ikkagi koguaeg mõte ka oma lastehoiust ning aina raskem oli ennast klientide vahel ära jaotada nii, et sissetulek oleks piisav ja lapsed oleksid samuti hoitud. Hakkasin uurima lahendusi, et oma unistus teoks teha… Lastehoiu avamine on aga hoopis omaette toimetus kui lihtsalt laste hoidmine. Nagu ma sellest nüüdseks aru olen saanud on ka lastehoiu pidamine ja laste hoidmine hoopis erinevad toimetamised. Sel hetkel käis mu eraelu igasuguseid naljakaid radasid läbi, kuid jõudis väga õige kohani välja. Nimelt leidsin ma täiesti kogemata suure korteri kesklinnas, kuhu oli võimalik avada lastehoid ja ka ise elama asuda. Mitu muret kaelast ära: piisavalt ruumi(vähemalt 5 lapse jaoks); avalik mänguväljaks kohe maja kõrval (imeline!); madalad üüri kulud ja üsna palju loomulikku valgustust. Ma olin täiesti kindel et see loa saamine on käkitegu! Kuidas kõik aga päriselt läks, räägin juba järgmises postituses…

Vaata ka esimest postitust Maikenilt “Miks ma alustasin ametliku lastehoiuga?”

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga