5 levinud eksiarvamust koduõpetajate kohta

1. Koduõpetajat on vaja ainult väga rumalatel/õpiraskustega õpilastel.

Vale! Tihti võetakse koduõpetaja just väga heade õpitulemustega õpilasele, kellel on ees koolivahetus või lõpueksamid ning õpilane ise soovib ennast täiendada või minna sujuvalt ühe kooli õppekavalt teisele.

Samuti peab arvestama asjaoluga, et iga õpilane on erinev ning tihti võib juhtuda, et õpetaja ei suuda pöörata tähelepanu igale õpilasele individuaalselt. Seega kehvad õpitulemused ei pruugi tähendada vähest andekust või rumalust, vaid laps vajab lihtsalt veidi teistsugust vaatenurka ja tempot aine omandamiseks.

2. Koduõpetajal peab olema “paber”.

Vale! Pole olemas koduõpetaja kutsetunnistust ning seetõttu puudub ka ülevaade, et kui palju koduõpetajaid tegelikult Eestis on. Muidugi tuleb kasuks, kui õpetajal on töökogemus pedagoogina või on ta läbinud õpetajakoolituse, kuid samas loevad väga palju ka isikuomadused.

3. Tüüpiline koduõpetaja on pensionil õpetaja.

Vale! Suurem osa koduõpetajatest on ülikoolis õppivad tudengid, kes õpetavad üldjuhul seda õppeainet, mida nad ka ise ülikoolis õpivad.

4. Piisab kui võtta koduõpetaja enne eksameid.

Vale! Kui lapsel koolis tekib mingi ainega probleeme, siis kindlasti ei tasu oodata eksami või tasemetööni. Õppekavad on üldiselt üles ehitatud nii, et kui mingi osa vahelt segaseks jääb, siis tekib probleeme ka järgnevate õppematerjalidega. Seega kõige valutum on kasutada koduõpetaja abi koheselt kui näete, et lapse õppeedukus mingis aines langeb – see aitab vältida suuremaid tagasilööke.

5. Kool saab sundida lapse koduõppele.

Vale! Koduõpe sellisel kujul, et laps koolis ei käi ja omandab vajalikus mahus õppekava kodus saab toimuda ainult vanema nõusolekul.

Eestis reguleerib koduõpet “Koduõppe ja haiglaõppe tingimused ja kord“.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga