Mis on “õige” palgasoov?

Taaskord tunnen vajadust kajastada palga teemat. Kuigi palju räägitakse abiliste usaldusväärsusest, varasemast kogemusest ja läbitud koolitustest, siis kahjuks paljude klientide puhul taanduvad kõik need esialgsed valikukriteeriumid palganumbri ees. Ühelt poolt kurdavad abilised mulle, kuidas neile pakutakse tööd 1EUR/h palgaga ja kui nad sellest keelduvad, siis ärritunud klient valab nende peale oma pahameele. Teiselt poolt kuulen lapsevanematelt lugusid abilistest, kellel on napp profiil, aga suur soov kiirelt rikkaks saada.

Muidugi ei taha ma siinkohal üldistada – arvestades, et 100 – 200 abilist ja klienti igakuiselt läbi meie lehekülje kohtub ja nii mõnigi koostöö kestab aastaid, siis ei ole olukord lootusetu. Aga kuna paljud meie abilised on noored emad, tudengid ja gümnaasiumilõpetajad, siis annaks mõned juhised palga teemadel. Isegi kui see pole absoluutne tõde, siis põhinevad minu soovitused 2 aasta jooksul saadud kogemustel ja statistikal, mille olen kogunud paarisajast tööpakkumisest ja ligi tuhande abilise profiililt ning see info annab loodetavasti mõtlemisainet.

 

LAPSEHOIDJA PALK

Lapsehoidja palgast olen siin blogis ka varasemalt kirjutanud ning üldised trendid ei ole väga palju muutunud. Ehk siis esmalt võib vaadelda kolme piirkonda :

  • Tallinn ja selle lähivallad – siin piirkonnas on nõudlus lapsehoidjate järgi kõige suurem ning seetõttu ka maksimaalne palk on kõrgeim. Kuna elanike endi palgatase erineb kordades, siis on ka lapsehoidja palk väga kõikuv. Palgad algavad 2EUR/h, kuid sellise palga puhul tuleb arvestada, et professionaalset hoidjat sellega eriti ei leia. Keskharidusega hoidja, kes räägib korralikult eesti keelt ja omab vähemalt paar aastat kogemust lastehoiuga saab küsida 3-4 EUR/h  ja hoidja, kellel on kutsetunnistus või erialane haridus ning omab MTR andmebaasis tegevusluba küsib minimaalselt 5 EUR/h.
  • Tartu – palju tudengeid, kes tööd otsivad ja seetõttu on pakkumine suurem kui nõudlus. Hea hoidja palk on vahemikus 2-3 EUR/h ja suurepärase hoidja leiab 4EUR/h
  • Muu Eesti – üldjuhul väiksemates kohtades pole probleeme lasteaiakohtadega ja üldjuhul on olemas ka sugulasi lähedal. Seetõttu nõudlus on väga väike ja väga lihtsalt üle 2 – 2.50 EUR/h ei maksta.

Ülalpool toodud numbrid, siis eeskätt kajastavad palku olukorras, kus hoitakse ühte last tema enda kodus. Juhul kui korraga hoitakse mitut last või tegu on ühekordse lühiajalise hoiuga, siis palganumber on veidi teine.

 

KODUÕPETAJA PALK

Koduõpetajate palkades on kõikumine veelgi suurem ja sõltub väga palju ka koduõpetaja taustast. Kuna oleme koduõpetajate andmeid kogunud küllaltki lühikest aega, siis puudub hea ülevaade piirkondlikest erinevustest. Aga tausta järgi võiks siis koduõpetajad jagada järgmiselt:

1. Gümnaasiumiõpilased ja ilma spetsiifilise taustata õpetajad 3-7 EUR/h

Üldjuhul need õpetajad soovivad anda tunde algkoolitasemele ning mingeid kindlaid õppeaineid põhikooli tasemel.

2. Tudengid 4-8 EUR/h

Siinkohal sõltub palk ka sellest, kui palju on tudengil kogemust õpetamisega ning kui kaugel on ta ta oma õpingutega.

3. Tegevõpetajad /pensionil õpetajad 5 – 15 EUR/h

Tegu siis õpetajatega, kes töötavad või on töötanud koolis ja kellel on olemas metoodika ja oskused, et õpetada ainet kõige paremal viisil.

 

KODUABILISE PALK

Koduabiliste puhul võib eristada kahte tüüpi pakkumisi – tunnipõhine ja korrapõhine. Esimese puhul lepitakse siis kokku tunnipalk ja vastaval tundide arvule makstakse töö eest. Professionaalsemad ja kiiremad koristajad eelistavad kokku leppida korra eest saadav tasu ja üldjuhul tuginetakse selle puhul koristatavate ruumide üldpinnale ja töökirjeldusele.

Koduabiliste tunnipalk on üldjuhul 2.50-10 EUR/h. Kõrgema hinnaga koristajad tulevad üldjuhul kohale oma koristustarvikutega ning see vähendab kliendi kulusid koristustöödele. Kui leppida kokku korrapõhises koristamises, siis suurusjärgud on üldkoristuse puhul Tallinnas:

– 50m2 10 – 25 EUR

-100m2 15 – 30 EUR

– 200m2 20 – 40 EUR

Siinkohal siis kordaks üle, et kõik ülaltoodud numbrid lähtuvad meie statistikast ja kajastavad keskmist. Palgaläbirääkimised on keeruline teema ning seetõttu on iga kokkulepe eriline ja küllaltki unikaalne. Kui te ei suuda kohe otsustada, siis soovitan alustada pigem veidi madalamate ootustega – kui kliente on piisavalt ja pakkumiste hulk on suurem, kui teie vaba aja hulk, siis on aeg oma ootusi kõrgemale tõsta.

____________________________________________________________________________________________

Soovid näha abiliste palgasoovi? Telli Premium pakett ja näed lisaks abiliste kontaktidele ka nende palgasoove!

100% Raha tagasi – rahulolu garantii!!!

____________________________________________________________________________________________

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga