10 vahvat toitu sünnipäevaks

Taaskord hakkab lähenema aprill ja seega on meie peres hoogsalt käimas ettevalmistused laste sünnipäeva pidamiseks. Kaksikute emana saan läbi küll ühe peoga aastas, kuid selle eest tuleb teha pidu päris suurelt kuna tegu ju venna ja õega ning seetõttu külalised väga ei kattu 🙂

Nüüd kus ruum on broneeritud, ligikaudne külaliste arv lastega paika pandud ja Pipiga kokku lepitud, et tuleb appi lapsi kantseldama, on aeg hakata mõtlema selle peale, mida siis laua peale panema peaks.

Usun, et iga lasteaialapse ema on vähemalt kord olnud olukorras, kus pidu ettevalmistades sai lõigatud salateid, tehtud tikuvõileibu ja siis suureks kurvastuseks peo lõpus avastatud, et enamus toidust seisab puutumatult laual. Et sellise kogemuse kordumist vältida olen ma nüüd viimaste kuude jooksul püüdnud salvestada ideid, mis internetis silma jäänud ja millest võiks olla kasu lõbusa sünnipäevalaua katmisel.

Täna siis kausta sirvides avastasin, et ideid on päris palju ja vaevalt ma ise nüüd kõike seda realiseerida suudan/viitsin. Aga, et tehtud töö raisku ei läheks, siis jagaks ideid teiste lastevanematega ja ehk leiab siit iga ema mõne uue ja vahva mõtte järgmise peo tarvis.

1. Täidetud munalaevukesed

Üks minu lemmiksuupisteid varases nooruses ja ka tänasel päeval. Nipp on selles, et väikeste paprikatükkide abil on muudetud täidetud munad vahvateks laevukesteks.

2. Kilpkonnatort

Tänapäeval on hästi populaarne voolida martsipanist imelisi kujukesi. Samas kui teil sarnaselt minule näpuosavust ja kunstiannet martsipani jaoks väheks jääb, siis selline kiividega kaetud kilpkonn peaks olema igal juhul teostatav. Siinkohal soovitan kiivid vähemalt 5 päeva varem valmis varuda ja toasooja seisma jätta – siis saavad nad just parajalt valmis.

3. Väikese jalkafänni unistus – snäkistaadion 🙂

4. Tomatikoletis

Väga lihtsa teostusega tomati-oliivi-porgandi taldrik. Vahva ja tervislik.

5. Puuviljasiilike

Lisaks maasikatele võib siilikesele selga panna juustutükke. Lisaboonusena saab selle toidu ettevalmistamisel saab kaasa lüüa igas vanuses sünnipäevalaps.

6. Toitev käsitöönurgake printsessidele

Miks mitte lasta lastel ka midagi meisterdada. Allpoololeva kee puhul saab kombineerida meisterdamist ja magustoitu 😉

7. Praktilised topsikud

Juurviljad dipikastmega üldjuhul maitsevad lastele. Probleem on selles, et kui lapsi on palju ja suupisted on kaugel, siis läheb suuremaks lödistamiseks. Selle vastu aitab, kui ette valmistada topsid, kus põhjas veidi dipikastet ja sinna juurikad otsapidi sisse pandud.

8. Kevadised lepatriinuvõileivad

9. Muffiniussike

10. Pirnimehikesed

 

Kuna ideid on tegelikult palju rohkem, siis püüan need kõik lisada ka meie Pinteresti tahvlile.

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga