Taaskord said kokku kasupered.

08-12 augustil toimus juba 11. korda üleriigiline kasuperede suvekool Hiiumaal, Mangu külas, Kalda Puhketalus (Tahkunas). Suvekoolis osalesid pered, kus kasvavad kasulapsed (hoolduspered). Viie päeva jooksul toimusid emadele ja isadele loengud psühholoog Helle Niidu juhtimisel, põhiline käsitletav teema oli lapsepõlves kogetud emotsionaalse trauma tagajärgedest edaspidises elus ja nende ravist. Emadele isadele olid erinevad töötoad: rotangpunumise töötuba ja kondiitri juhtimisel õpetati valmistama maitsevat sefiiritorti.

Samal ajal toimusid lastele toredad üritused. Kõige pisematele 0-6 aastastele olid meisterdamised ja muud toredad mängud, 7-11 aastased said rannas käia, sportlikke võistlusi pidada ja toreda kaisulooma õmmelda ja 12-18 aastased said kaitseväe spetsialistide juhendamisel erinevaid õppusi nagu, orienteerumine metsas, esmaabi ja vetelpääste. Sissitelgi püstitamine oli omaette elamus, nagu ka 5 päeva ilma mobiiltelefoni ja muude elektrooniliste lõbustusvahenditeta olemine.
Kasuperedele on see üritus väga oluline, sai palju mõtteid ja kogemusi vahetada. Kindlasti sai mõnigi pere kogeda, et ei ole oma muredaga üksi, sest enamasti peres kasvavad lapsed on varasemal eluperioodil väga suure trauma läbi elanud ja kasuperele on suur väljakutse turvalise ning armastava pere pakkumine.

[wowslider id=”6″]

Ürituse korraldajaks oli Eesti Kasuperede Liit, kes tänu Hasartmängunõukogule (Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium) ja headele toetajatele sai ürituse läbi viia.

Eestimaa kasupered tänavad!

Jaanika Petti
Harjumaa Kasupered MTÜ juhatuse esimees
Eesti Kasuperede Liidu juhatuse liige

Meeldis? Jaga seda ka sõpradega!Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga